• askerden dönüp işsiz kaldığım zamanlarda çok kez yaşadık biz bunu. defalarca masa altından para uzattı bana.

sonrasında ne mi oldu? evlendik.
    şimdi tüm hesapları ben ödüyorum.
  • can olan kızdır. az bulunur kaybedilmemesi gerekir. ayrıca asla hesap ödemezler. masadan kalkmadan parayı size verir hesabı size ödetirler. asla sizi toplum kurallarına karşı rencide etmezler.

(bkz: kezbanların yapmadıkları)

ekleme: zaten kız bunu özellikle istemez. gidip kendisi de ödeyebilir de işte kıza hesap ödetiyor diyen çok olduğundan düşünür bunu.
  • doğrusunu falan yapan kız değil. yenilen yemeğin parasını erkek ödeyemeyecek durumda ve kız bundan haberdarsa hesabı kız öder. erkeğin namını korumak için böyle şebekliklere hiç gerek yok; çünkü iki taraf da biliyor neyin ne olduğunu. ne kadının el altından erkeğe para vererek kendi egosunu tatmin etmeye ihtiyacı olmalı ne de erkek cebinde yeterli parası olmamasından eziklik hissedecek kadar kötü hissetmeli kendini bir ilişkide.

eğer hesabı ödeyememeyi erkek kendine yediremiyorsa bir daha öyle bütçe aşan mekanlara gidilmez, olur biter.
  • benim nişanlım kendisi. 8 senelik ilişki sonunda nişanlandık. bu 8 senenin ilk 6 senesi 5 kuruşsuzdum deyim yerindeyse o kadar çok yardımcı olmuştur ki hakkını ödeyemem. bir kere de lafını etmedi, üstüne ben yardımcı olduğumda geri vermeye filan kalktı ağzının payını verdim. şimdi evliliğe giden düzenli bir ilişkimiz var. *
  • ataerkil bir toplumda sevgilisinin disariya mahcup olmamasini saglamaya calisiyordur. gonul ister isteyen istedigi zaman odeyebilsin, kimse kimseye karismasin ama, dusunceli kizdir yine de.
  • erkegin hassasiyetini anliyormus. vah vah. erkegin kadinin hesabi odemesinden utaniyormus, onu anliyormus. canim ya.

bunun dogrusu, ezilip buzulmeden yapilanidir. erkek de kadin da ne yenildiyse hesabi paylasir ya da iste kim odemek istiyorsa hesabi o oder. erkege para vermek ne lan? adamlar kadinin ekonomik sistemde, toplumsal yasamda ve hatta lokanta kasasinda dimdik durmasina bile tahammul edemiyor daha.

sevgilisi de kadinsa o zaman bir sorun yok elbet. ama aksi halde erkeklerin mide bulandirici egosuna alet olmasin garibim benim.
  • benim de yapmisligim var bolca. esimle sevgili oldugumuzda ikimiz de universite ogrencisiydik. ben emekli anne babanin kizi, esiminse babasi yakin zamanda iflas etmis, abisinin burslariyla geciniyorlardi ailece. bizim maddi durumumuz bir tık daha iyiydi onlara gore.

kendisi utaniyordu yanindaki kiza hesap odettirmeye, ben de boyle bir yol bulmustum.

simdi evliyiz, bir de kizimiz var. cevremde cok fazla zengin insan var. biri de ablam. kendisi benim maasimin 2 kati kadar parayi sadece kredi kartina oduyor. :) bizimse maddi durumumuz cok super degil maalesef. ablamin yaninda kendimi bazen ezik gordugum oluyor ne yalan soyleyeyim. :)

boyle romantik romantik yazdigima bakmayin, mukemmel giden bir evliligim yok maalesef, ama o donemlere donsem yine zengin olup olmamasini umursamadan, kalbimin isindigi kisiyle birlikte olmayi tercih ederdim. sevmedigim bir adamla ayni yataga girmeyi hayal dahi edemiyorum.
  • toplum kurallarini asamamis sevgilisi ile birlikte komik duruma düsen kizdir.

ayrica (bkz: bi bitmediniz amk)
  • şimdi benim anlamadığım bir şey var burada;

bu kız, hesabı sevgilisine ödetince = kezban

senin paran zaten az hesabı ben öderim deyince = hayvan

ama kız arkadaşının hesabı ödemesini bile gurur meselesi haline getiren erkek arkadaşının bu takıntılı halini aşmasını sağlamasına yardımcı olmak yerine sümen altı edip parayı da el altından verince melaike!

o zaman formülasyonumuz şu şekilde;

karşınızda sizi sevmek isteyen ama bir yandan da size türlü türlü kulplar takmak isteyen bir erkek varsa onun bu garip hallerini çözümlemesini beklemeyin veya çözmesi için ona destek olmayın, ne zaman ki çelişkiler ve dengesizliklerle dolu bu ruhu -aynen sevgili anneciğinin yaptığı gibi- tüm yanlış ve kırık dökük yönleriyle benimseyip üstüne üstlük bir de ona dünyanın bir tanecik erkeği, tüm alemlerin en aslan kaplan canlısı olarak muamele etmeyi başarırsanız işte o zaman bu sağlıksız bünyeyi ehlileştirmeye*, onun gözünde melaikeleşmeye başlayabilirsiniz.

ben hala anlamadım ama, neyse...

çok "hanım kız"dır herhalde.
hesabın var mı? giriş yap