şükela:  tümü | bugün
  • şimdi efendim arkadaşlarla kimi zaman kızlı erkekli kimi zaman ikili olmak suretiyle yenilir içilir.. sıra hesap ödemeye gelir, üstad cem yılmaz abimizin de bu hassas konuya değindiği gibi gerek göt cebinden, gerek farklı noktlardan cüzdan çıkartılır; ve shov başlar,.. karşı taraf ile çeşitli el kol tutma eşlikleri ''aa olmaz ben ödeyeceğim'' yakarışları eşliğinde bir nevi aikido yaparak hesap ödenmeye çalışılır.. bu esnada önce ücreti, kartı vb verene diğeri tüm oyunculuk yeteneğini sergileyerekten gerek dudağını büzerek, suratını asaraktan mutsuz görünmeye çalışır ve ''aa olmadı ki der'' ama içten içe sevinir parası cebinde kaldığı için... tanıdın dimi köftehor seni..
  • sadece 10 saniye süren dargınlık.
  • (bkz: yaran başlıklar)

batıda durum tam olarak böyleyken doğuda bu dargınlık aşırı ciddiyetle kendini gösterir. gün geçmiyor ki memleketimde hesap ödeme kavgası çıkmasın.
  • "bir dahaki benden olsun" seklinde devam eden yalandir.
  • böyle şeylere sebebiyet vermemek adına her zaman kendi hesabımı ödediğimden yaşamadığım durumdur. herkes kendi hesabını ödeyebilecek halde. ne ben başkasına yük olayım ne başkası bana.