şükela:  tümü | bugün
  • prosedür haline gelen ilk buluşmada erkeğin hesabı ödemesini kanıksamış nezaket yoksunu kadındır.

insan, kocası dahi olsa yanındaki bir teşekkür eder.

edit: teşekkür beklemek icin ödemek nedir ya? bu nası bir argüman? nezaket ulan bu. erkek eşşek mi ki ödüyor? yoo o da nezaketen ödüyor. teşekkür de beklenir gayet. bunu kendisine dile getirdigimde hatta cevap olarak "ok" dedi gayet mağrur bir tavırla. kimler kaldırıyor bu türk kızlarının götünü bu kadar anlıyorum şimdi. teşekkür bekliyosan ödeme yazmış keko bir de.
  • kimse kimsenin hesabını ödemek zorunda değil. kafana silah dayayıp mı ödetiyorlar size hesabı ?

teşekkür bekliyorsan hiç ödeme ! ödedin de ne oldu, dünyayı mı kurtardın ? sanki sen ödemeseydin hesabı o kadın kendi parasıyla ödeyemeyecek miydi ?

maden bir şey yapıyorsunuz karşılık beklemeyin. bekliyorsanız da yapmayın !

özrü kabahatinden büyük derler ya, he bu erillerin ki de o hesap.
  • haline acıdığım kadındır. ödediği üç kuruş için teşekkür bekleyen zavallı erkekle yemek yemek zorunda kalmıştır.
  • prim kasmak için gerek yok diyen tipler hemen türemiş. nezaketen de olsa kadın ya da erkek hesabı ödeyen her kimse teşekkür edilmelidir.
  • teşekkür beklemek suç olmuş mk. lan ben 22 yıllık arkadaşım bile hesabı ödese teşekkür ederim, kesene bereket derim ve minnettarlığımı dile getiririm. biriyle ilk görüşmede nazik davranıp teşekkür etmemek suç değil ama teşekkür beklemek suç. sen etme mk. teşekkür için herhangi bir şey yapmasan bile insan istiyor karşındaki bir teşekkür etsin. bu tarz kadın ve onların savunucuları olduğu sürece böyleleri bitmez.

teşekkür beklemek de eziklik olmuş. hea bizler sırf teşekkür kelimesini duymak için iyilik yapıyoruz, biri için bir şeyler yapıyoruz. bu tarz düşünenler, kendileri böyle yaptıkları için herkesi aynı sanıyorlar galiba.
  • ne yediğini merak ettiğim kadın. nereye gittiniz? masayı donattınız mı? kaç para verdiniz? mezeler geldi mi? ara sıcaklar geldi mi? ana yemek neydi? şarap kaç yıllıktı?
  • doğrusu/yanlışı kendine kadındır. bir şey için teşekkür beklemek ise ezikliktir. onaylanma ihtiyacı hissetmektir.

“ben çok iyi bir şey yaptım ama teşekkür etmedi” diye dillendiriyorsan iyi bir insan değilsin. iyilik içten gelir, karşılığında bir şey beklenmez. evet teşekkür bile...
  • nezakettir ya, ne demek "teşekkür mü bekliyorsun" da vıdı vıdı da.. tabii ki teşekkür edeceksin, kardeşin bile ödese teşekkür edeceksin. prenses misin ki herkes dört dönecek etrafında iyi valla. bana erkek arkadaşım da ödese teşekkür ederim, annem de ödese teşekkür ederim, bu nezaket kuralıdır. ne gibi aileler yetiştiriyor sizi anlamıyorum ki. nasıl bir aile terbiyesizliği.
  • şıllık seni ağzımıza sa sıçsaydın bari