şükela:  tümü | bugün
  • bir inceliktir.
  • akabinde terk edilecektir.

gelen mesajlar üzerine edit: biz, eşek yüküyle para da kazanıyor olsak, babamızdan da kocamızdan da hesap ödetmeyenini gördük, şekerler. yoksa minnetsizlik hasıl olması gerektiğinde minnetsiziz, şükürler olsun.
  • bir kezbana ya da kompleksleri olan birine yapmadığınız sürece "afiyet olsun" niyetine bir de öpücük kapabileceğiniz eylem.
  • ticket ile odese de kabul oluyor mu?
  • vakti zamanında annemin gün arkadaşlarından birinin kızıyla tanıştırmışlardı beni. annem kıza hesap ödetme oğlum, hesap ödetme oğlum diye tepeme çıktı. günde el alem laf eder de beni utandırır diye.

bende normalde yıldönümü, 14 şubat vs haricinde tamemen alman usulcüyümdür. çok varlıklı biride sayılmam daha doğrusu şöyle söyleyeyim gidip geldiğim yerlerde sürekli "kız"ın hesabını ödeyebilecek bütçem hiç olmadı.

o gün annemin arkadaşının kızıyla buluşunca annemin ağzına laf vermemek için, hatta ve hatta eve gidip "öde dedin ödedik tamam mı" diye annemi sinir etmek için oturduğumuz kahvecide kalkarken hemen atıldım hesabı ödemeye. ben gelmeden önce kız ve ablası ve bir iki arkadaşı daha bir süre orada oturmuşlar ve bir iki kahve filan içmişler ben gelmeden önce kalkmışlar, çok bir şey tutmaz ama şeklim olur direk atıldım bütün hesabı ödedim. ne kadar tuttuğuna dikkalice bakmadım çünkü çok bişey tutmamıştı.

ama ben böyle hesap ödeme tarzının inceliklerine çok hakim olmadan barzo gibi geblo gibi saldırıp komple bütün hesabı ödeyince kıza bir haller oldu. "niye hepsini ödedin ya onları ablamlar filan içti" filan gibi biraz şaşırdı, biraz afalladı garipsedi yani. bende başta bozuntuya vermedim "olsun işte bak görmesem de arkadaşlarına bi kahve ısmarlamış oldum. fena mı oldu" vs. gibi barzoluğumu gizlemeye çalıştım. sonra şakayla karıştırarak şöyle dedim "annem kıza hesap ödetme kulağını çekerim dedi" dedim. ama kız genede affallayışından sıyrılamadı.

sonra bende sana yemek ısmarlıyım diye ısrarcı oldu. kabul ettim. işten çıkıp apar topar gelmiştim buluşmaya gerçekten acıkmıştım. bir avm'de bana yemek ısmardı. afiyetle yedim.

sonra da dedim ki "allah senden razı olsun aç karnımı doyurdun". o gün, eve giderken kahvecide ne kadar verdim acaba diye cebimdeki fişe baktım ve farkettim ki kızın bana ısmarladığı yemek aslında benim ödediğim hesaptan fazla tutmuş sonradan farkettim.