şükela:  tümü | bugün
  • tövbe bismillah insanın aklına tuhaf tuhaf şeyler getiren, görüldüğü an hesaba ekstra 1000 tl ekleyen bir karabiber değirmeni. adamlardan "pardon masa da yok da bi karabiberlik alabilir miyiz" diyorsunuz, adamlar kavgaya gider gibi getirip kafanızın üstünden fıtı fıtı fıtı fıtı döndürüp döküyorlar yemeğinize karabiberi. bu ne amk ya, böyle karabiberlik mi olur. onu yaparken kullandığınız ağaca yazık altı üstü yemeğe karabiber dökeceğiz arkadaş sanırsın uzaya çıkıyoruz sanırsın yeni yeni gezegenler keşfetmeye gidiyoruz amk öyle bir mühendislik kullanılmış karabiber değirmeni yapmak için. sırf bu değirmenin parasını çıkarmak için bile ekliyor olabilirler o 1000 lirayı, hesaba itiraz edeyim desen nereye ediyorsun amk karabibiber değirmenini sokarlar adama allah muahafaza. oldukça ürkütücü ve caydırıcı bir yöntem. evet.
  • sözlükte daha önce yapılan tespit. değirmen değildi, tahta tabak mı süslü peçete mi ne ele alınmıştı.
  • bunu gördüğüm mekandan kaçıyorum.

evde de vardı bir tane. kıçıma sokmaya çalışmıştım. önce, zevk vermiş; sonra da acıtmıştı. bana da güzel bir tecrübe oldu. o acıyı hatırlayıp, karabiber değirmeni olan yerden kaçarım.
  • çevirirken insana böyle ayrı bir elitlik hissi veren değirmendir. kır pidecisinde adam pul biberi kaseden avuçla alıp dökerken sen zengin steakhouse'da az pişmiş dana antrikotuna karabiberi fıtı fıtı değirmenden dökmektesindir.