şükela:  tümü | bugün
 • islam'a hristiyanlik ve musevilikten bulastirilan şefaat inancina sahip kisilerin yapmakta bulundugu eylemdir.

  bunu ortalama bir muslumanla konustugunuzda, kuran'daki acik ayetleri (bakara 48, 123) inkar ederek; peygamberlerin, şehitlerin, hafızlarin, tarikat ve cemaat liderlerinin vs. kiyamet gunu belli sayida insani şefaat yoluyla cehennem azabindan kurtarabilecegini soyleyecektir.

  kuran'a, evrensel ahlak yasalarina, adalet duygusuna, dinin ozune bu kadar ters bir durum, maalesef dunya muslumanlarinin cogunlugu tarafindan kabul gormektedir.

  kiyamet gununde bile torpil yapilacagina inanan insanlardan, bu dunyada hakkaniyetli ve adaletli davranmalarini bekleyebilir misiniz? musluman toplumlardaki ahlaki cokuntuyu bir de bu acidan incelemek ve ozelestiri yapmak zorundayiz, yoksa hem bu dunyada hem de obur dunyada kaybedenlerden olacagiz.
 • hesap gunu diye birsey olmadiginin delilidir.
  mutlak adil oldugunu dusundugu tanrinin hesap gunu kendisine torpil yapacagina inanan insanimsiyla hesap mi gorulur amk.
  bir de bu beyinsizler cennete gidecegine inanir, gercekte yok ama farzedelim cennet diye bir yer var ve bizim kamil tanri torpiliyle cennete gitti, bu kafayla oranin da amina koyar huzur falan birakmaz.
  o yuzden bu tiplerden beklenti dunyayi baskalarina cehennem etmemesinden ileri gecmez.
  su hayatta insan gibi duzgun durun ariza cikarmayin geberdikten sonra cennettesiniz.* bu da benim dincilere kiyagim olsun. hadi yine iyisiniz namissizlar.
 • türkiye'de yaşayanlar tarafından yapılıyorsa, şaşırmamak gerekir. öyle görmüşüz, öyle alışmışız.
 • hepsi için demeyeyim fakat dünyanın haline baktığımda islam için her şey mubah düşüncesinin ağırlıkta olduğunu, insan haklarının, demokrasinin islam ülkelerinde dipte olduğunu görerek müslümanların ağırlıkta olacağını düşündüğüm durum. açıklamaları da net olacaktır. çünkü ben müslümanım.
 • onu bunu bilmem ben biz suları içmedik derim.
 • "o'nun katında izni olmadan kim şefaat edebilir" (bakara sûresi 255. ayet)

  (bkz: ayetel kürsi)

  şefaat, allah'ın affettiği insanlardan bazılarını, sevdiği kullarına verdiği şefaat izniyle azaptan kurtarmasıdır. bunun hikmeti sorgulanabilir.

  kimse allah'a rağmen herhangi bir zalimi, günahkarı cennetlik yapamaz ve hiç kimse, hayvanat da dahil olmak üzere üzerindeki kul haklarını ödemeden cennete giremez.
 • (bkz: ortadogu kafasi)
  hesap gunu olacagina inanan malin hesap gununde torpil yapilacagina inanmasina sasirmamak lazim.