• bazı bankalar, iyilik olsun diye(!) 2 eşit taksitle almaktadır. yatirim hesabi olanlardan ise ücret alinmamaktadır bildiğim kadarıyla.
 • 5 milyon mevduat sahibinden hesap başına 7,5 milyon kesildiğinde bankaya 37,5 trilyon tutarında maliyetsiz gelir yaratan para tuzağı.
 • genelde altı aylık veya yıllık dönemler halinde tahsil edilen, daha doğrusu ümülen ücret. hesabınızda ne kadar varsa onu alıveriyorlar, dolayısıyla özellikle yılbaşına doğru hesaptaki paraları çekerseniz umduklarını değil bulduklarını alıyor bu salak bankalar.
 • hesaptan alinan 5 milyon tl.nin karsiligi olarak bazi musterilerin defalarca iadesi icin arayip kat be kat fazla telefon parasi verdikleri ucret.
 • "parani bana ver bende dursun, biraz da komisyon alicam ama" demektir. gayet gereksizdir.
 • isbankasinin yillik islem masrafi adi altinda 25 milyon tl olarak aldigi ve konuda da birinci oldugu ucret

  edit: son alınan haberlere göre garanti bankası işbankasını geçmiştir.*
 • konu hakkında gelen mail şöyledir:

  değerli müşterimiz,

  sizlere bankamız 2004 yılı yıllık işlem masrafı uygulaması ile ilgili bilgi vermek isteriz.

  2004 yılı uygulaması kapsamında, aşağıda belirtilen istisna kriterlerine sahip olmayan vadesiz tasarruf, resmi ve diğer mevduat grubundaki tl hesaplardan 25.000.000 tl, vadesiz ticari mevduat grubundaki tl hesaplardan ise 40.000.000 tl maktu ücret tahsil edilecek olup; söz konusu ücretlere banka ve sigorta muameleleri vergisi (bsmv) dahildir.

  2004 yılı yıllık işlem masrafı'ndan istisna tutulan hesaplar şunlardır:

  § üniversite öğrencilerine ait hesaplar,

  § ilk imza hesapları,

  § kumbara fonu hesaplarının bağlantılı olduğu hesaplar,

  § maaş ödemelerine şubelerimizce aracılık edilen kuruluşların çalışanlarının maaş hesapları,

  § otomatik fatura (su, elektrik, doğalgaz, telefon) tahsilatı talimatı bulunan hesaplardan, talimatın yıl sonunda aktif olması kaydıyla yıl içerisinde fatura ödemesi yapılmış olan hesaplar,

  § anadolu sigorta / anadolu hayat prim tahsilatlarına (bireysel emeklilik tahsilatları dahil) yönelik olarak otomatik ödeme talimatı bulunan hesaplardan, talimatın yıl sonunda aktif olması kaydıyla, yıl içerisinde prim ödemesi yapılmış olan hesaplar

  yıllık işlem masrafı, hesap bakiyesi yeterli olan hesaplardan 2004 yıl sonunda tl, bakiyesi yeterli olmayan hesaplardan ise 2005 yılı içerisinde ytl olarak tahsil edilecektir.

  bilgilerinize sunar; bu vesileyle yeni yılınızı kutlar, bankamızla olan iyi ilişkilerinizin devamı temennisi ile esenlikler dileriz.

  saygılarımızla,

  türkiye iş bankası a.ş.
 • citibankta ulkelerarasi ogrenci hesabi icin yillik 25 dolar olan ucret.