şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her mühendis adayının, eğitim sürecinde en az bir kez yaptığı eylemdir.
    ezberlenemeyen formüller, denklemler, integral vs. kargacık burgacık o takribi 10cm^2 lik alanı doldurur.
  • üşenmeden o kapakları bir bir kontrol eden asistanlar mevcutsa,yapılması baş ağrıtan olaydır.
  • lise yillarindan beri sayisiz sinavda hayatimi kurtarmis olan eylem. ayrica en risksiz kopya yontemlerinden biridir, kapagi hafifce kaydirirsin ve olay biter. hic cepten kopya cikarmaya ugrasmak filan da yok hem.

simdi fark ettim de herkes kopyayi direk kapaga yaziyormus, ben kagit yapistirip ona yaziyordum. demek ki koyu renk kapakta yazilari okuyamayan bir benmisim.
  • quantum chemistry dersini gecmeye calisan insanlara mubah olan eylemdir..
  • her öğrencinin en az bir kez de olsa denediği olaydır. sonrasında hafızalı hesap makinaları çıktıda , hafızasına kaydetmeye başladık.

(bkz: catiga)
  • daha geçen gün girdiğim sınavda 3 kişi hakkında tutanak tutulmasına sebep olan kopya çekme türü.

risklidir. aman diyim.
  • sınav esnasında hesap makinalarını teker teker kontrol eden asistanlarla kabusa dönüşebilecek eylem.
  • kopya kurşun kalem ile yazılır, en kötü ihtimal ile orta sıralara oturulursa kapak kontrolü sırası size gelene kadar riske girmemek adına elinizle hepsini temizleyebileceğiniz kopya türüdür.

benim favorim ise kapak kontrolü sırasında kapağı ceket cebine koyup sıra benden geçtikten sonra kapağı geri takmak idi fakat kimi zaman kıyafet bu duruma müsait olmadığı için kırtasiyeden hesap makinası kiralarken kapağı cüzdan gibi kapananlardan alıp kontrol sırasında hocam o nun kapağı kapanmıyor diyip olaydan yırtıyordum.
  • işletme öğrencilerinin muhasebe ve finans derslerinin sınavlarında yaptıkları kopya türü.
  • casio' nun cep bilgisayarı modundaki algebra modelini çıkartması ile birlikte yerini daha sağlam bir kopya tekniğine bırakmış olan riskli yöntem. algebra usb bağlantısı sayesinde kullanışlı, back up özelliği sayesinde risksizdir. verdiğiniz paraya değer, sizi mezun eder. mühendis adaylarına duyrulur.
9 entry daha