şükela:  tümü | bugün
  • masadan vs. den kalkip da lavaboya neden gittigini anlayamadigimiz kizdir. bildigimiz kadariyla lavabo dedigimiz sey masaya gelen hesaptan kacmak amaciyla icine saklanilamayacak kadar kucuk bir (cogunlukla) seramik kutlesidir. arkadasimiz lavaboya gittiyse ya ellerini yikayacaktir ya da yemek yediyse sayet, dislerini fircalayip makyajini tazeleyecektir. bu nedenle sadece lavaboya kadar gittiyse panik yapmamak lazimdir. kotu niyetle yapilmamistir lavabo hareketi.

(bkz: tuvalete gidiyorum yerine lavaboya gidiyorum demek)
    (bkz: tuvalete lavabo diyen insan modeli)
  • kibar kızdır, en azından kibar olma çabasındadır. tuvalet derse karşı taraf kendisini kaba bulur diye lavaboya gideceğini söyleyip gider. ulu orta işemek istememiştir. kibar olayım derken hesap ödeme sırasında masada olmadığı için kendisine kaba denileceğini düşünememiş olabilir. halbuki çıkarsa malı işese, daha kibar ve dürüst, içi dışı bir kız olur. * *
  • hesap ödeme çabası sırasında masanın altında para saymaya çalışmanın zorluğunu bildiğinden, çıkarsın cüzdanını masanın üzerinde rahat rahat saysın, icabında bozukları doldursun, verdiği bahşişten rahatsız olmasın, ben iki dakika ayrılayım rahat etsin düşüncesindedir. anlayışlı kızdır kısaca.
  • - sorma abi canım çok sıkkın... tam hesap ödenirken kız lavaboya gitti.
    - yaa kız lavaboya gidecek tabii... alt tarafı hesap ödeniyor, tarih yazılmıyor! abartma bu kadar...
  • hesaba ortak olacak kadar parası olmayan kızdır.

(bkz: pollyanacılık)
  • sözleşilen yere 2 arkadaşıyla birlikte gelen ve 4 kişilik hesabın sevgilisine kitlenmesine müsade eden kıza göre vicdan sahibidir.
    yoo benim başıma gelmedi yoo yoo hayır...ben ölesine görünce şey ettiydim...
  • iliski boyunca sms ile iletisimi yegler. mesaj atmayi da vermeyi de sever.
  • restorana babasıyla falan gittiyse gerçekten lavaboya* giden kızdır. saklanma gibi bir niyeti yoktur.