şükela:  tümü | bugün
  • insanin durduk yerde terbiyesini bozan parasal sorundur. gelir zaten belli, giderler evlere senlik. hesaplanmis, kitaplanmis, gidim gidim paketlenmis hepsinin yatacak yeri belli. buzdolabi sizlere omur hadi bakalim .....

(bkz: hic hesapta olmayan durumlar)
  • sebebi benim için genelde nikon'dur. d3 nası bir makine ne lan? allah belanızı vermesin e mi...
  • diş etimde ufak bir şişlik var diye doktora gidip, bir röntgen, 2 dolgu, 2 kanal tedavisi ile karşılaşmak demektir. dişçiye giden bir insana bütün bunlar zaten müstahaktır.
  • ayın ortasında veterinerden gelen telefonla kedinizin iki aşısı olduğunu öğrenmek, iki hafta sonra iki aşısının daha olduğunu öğrenmek, tabi öğrenince değil aşılara götürünce masraf oluyor.
    (bkz: kedi sahibinin acı deneyimleri)
  • bozuluveren bir alet olur bu bazen. en ironik kısmı da, yaptırmak için anlayan biri çağrıldığında, istisnasız "hehe içine x lira sıkı$mı$" geyiğinin kar$ıdaki tarafından döndürülmesi ki, en fenası da o bence, hesapta olmamasını falan da geçtim.
  • hesapta vardır..ama hesaplanmamıştır.
  • paranın zaten ucu ucuna yettiği anlarda adama kaderin sillesini yediren olaydır. 1 ay çıkmasa dişimi kıracağım durum.
  • umut sarıkaya tipi mutsuzluklara sürükleyecektir.
  • gördüğüm kadarıyla cep telefonu ile ilgili olan masraflardır. ya sert zemine düşer, ya suya düşer telefon ve bozulur. düşme veya bükme sonucu sarj aletinin kablosu bozulur.

gözlük kullanan biriyseniz o gözlük beklenmedik anda kırılır.

araba kullanıyorsanız o araba mutlaka ya yolda kalır ya da bir yerini yakarsınız bozarsınız.

bu tür masraflara "hiç de sırası değildi" tepkisi verilir.