şükela:  tümü | bugün soru sor
  • insanların görmek istemediği gerçek. gerçi tabii cinsellik hiçbir şekilde mantığa dayandırılamaz fakat bir tür naive realism kırasım geldi.

şimdi sorarım: erkek ve kadın arasındaki genetik benzerlik %99.9'ken, heteroseksüel bir erkeğin bir kadını çekici bulması ama erkeğe gelince midesinin bulanması saçma değil midir? %00.1 gerçekten bu kadar büyük bir fark mı? iyi tamam, bu farklılık fonksiyonel olarak çok olmasa da fiziksel olarak gözle görülür bir fark yaratıyor, ama bu da sanrısal bir farklılık. çekikleri birbirlerine benzetmek gibi bir seçicilik(ya da bu mantıkla gidersek birbirimizi çok farklı görmemiz gibi bir seçicilik).

iki cins özünde bu kadar aynıyken, birkaç fiziksel farklılık önemli midir? analojik gidersek, bir yemeğin şeklinin değişmesi o yemeği tiksinç veya lezzetli yapabilir mi?

böyle yaklaşırsak biseksüellik ya da aseksüellik, heteroseksüellik ve homoseksüellikten daha tutarlı bir yönelimdir.

ama dediğim gibi, cinsellik her açıdan saçmadır ve nötrlük olan aseksüellik hariç her yönelim mantığa aykırıdır. bir varlık öteki bir varlıktan en fazla ne kadar farklı olabilir de ötekinden daha çekici olsun. bunlar hep paralel biyolojinin kandırmacaları..

çufçuf: %99.9 benzerlik genleri de dahil etmektedir. orayı belirtmek için editledim..

çufçuf 2: ortada bir fobi yok kardeşim, kim kimi şapıyorsa şapsın, ben buradan kimin kimi şaptığına karışmadım ki. x ve y arasındaki fark da epi topu 13 gen. 20.000 gen arasından kadın ve erkek arasındaki fark 13'tür. ayrıca doğurganlığın evrimin kaderini etkilemesini önemli görmek de bunu diğer fonksiyonlardan daha önemli görmek ki bunu neye dayanarak yapıyoruz? her şey her şeyin kaderini etkiler, ve bir şeyin bir şeyin kaderini etkilemesi o şeyi niye öteki şeylerden daha özel kılsın? %00.1'lik farklılık birçok farklılığa sebep olur fakat tüm şeyleri hesaba kattığımızda bu fark, doğurganlığa sebep olsa bile küçüktür.

çufçuf 3: genetik bilgim pek iyi değildir. genetikten anlayan abilerimizin yorumlarını arz ederim. 'yeterince farklılar' falan diye bulanık şekilde geçmemelerini, detay vermelerini de rica ederim.

çufçuf 4: evrim meselesiyle çok geliniyor. toplu bir cevap vereyim = canlı türünün devamı gibi meseleler konuyla ilgisiz. tabii ki heteroseksüellik diye bir şey bu mantık gereği, doğa gereği var, fakat insanın kendi zihni içerisinde heteroseksüel eylem için tutarlı bir gerekçe yok. yani heteroseksüellik doğa bağlamında mantıklı fakat birey bilinci bağlamında mantıksız, tutarsız. dürtüler kişiye karşı cins ve kişinin cinsi arasında büyük farklar olduğunu söyler ki kişi karşı cins ile kendi cinsini bir potada eritip işi bulandırmasın, bilinç de bunu onaylar, ama bu büyük farklar olmadığı gerçeğini değiştirmez. bilinç, bu 'farklılık inancı'nın, yeni veriler ya da var olan verilerin yeniden yorumlanması sonucunda oluşan öteki inançlarıyla çeliştiğini, ve primitif yargısının mantıksız olduğunu görebilir.
  • "erkekle kadın arasındaki benzerlik %99.9''
  • erkek ve kadın arasındaki benzerlik %99.9 değildir. en başta kromozomlar farklıdır. xx ve xy kromozomu arasında koskoca bir harf farklılığı vardır ki o da illa nicel düşüneceksek %50 ediyor. hormonal değişiklikler, ürinal sistemin ve organların farklılıklarını da düşünecek olursanız kadınla erkek aynı değildir veya aralarındaki fark fiziksel olarak belirgindir. bir kaç fiziksel fark dediğin şeylerden biri (bkz: doğurganlık) evrimin kaderini belirleyecek kadar önemlidir.

yani bırakın kendi inanmadığınız şeye bir kaç köşe yazısı bulgusu(!) uydurup saçma demeyi. homofobiyi de anlamıyorum, heterofobiyi de.
  • ibnelere inat kadınlardan hoşlanıyorum.ibneleri sevmiyorum.özgürlükse bu da özgürlük
  • maymunlarla genetik benzerliğimiz de çok fazla
    maymun sikmemek saçma mi ?
  • insan ve tavuk genomunun %60 oranında aynı oluşuna bakınca özel yaşantısında horuz taklidi yapmayı seven bir grubun da ortaya çıkma ihtimaline işaret eden tesbit.
  • ibnelere inat falan diyenler,

zaten homoseksüelliğinde biseksüellikten mantıklı olmadığı bahsediliyor, asıl siz ne içipte okumamazlık ediyorsunuz?
  • ya onu geç nefes alanla almayan arasında fark yok nerdeyse yok ben istemem yok nefes alsın yeter falan. ruh hastalığı yeminle.
  • "ibnelere inat kadınlardan hoşlanıyorum."*
  • kadın beyniyle erkek beyni iki ayrı tür kadar farklıdır.