şükela:  tümü | bugün
  • hosting ve data center hizmeti veren bir alman firması. dedicated serverlarının fiyatı ve özellikleri fena değildir.

http://www.hetzner.de/…/rootserver-produktmatrix-ex
  • linode'dan sonra hacklenen hostingciler kervanina katilmistir. sene 2013 hala boyle seyler oluyor. https://news.ycombinator.com/item?id=5833181
  • sunucu kiralamayı teklif fasilitesi ile de yapmaktadır.

şöyle donanımlı bir sunucuyu aylık sadece 42 euro karşılığı kiralayabildim, hem de ne kurulum ücreti, ne farklı bişi...

ıntel core i7 920
    2x hdd 1,5 tb sata
    6x ram 4096 mb ddr3
    ---
    şöyle bir sunucuyu da 55 euro karşılığı kiraladım, ne kurulum ücreti, ne gizli bir ücret. yok öyle bişi.
    i7 3.4 ghz
    32 gb ram ddr3
    2x3 tb (6 tb) hdd, ayrıca 120 gb ssd
    1 gbit/s bağlantı

seviyoruz seni hetzner. *
  • şu paketinde maile ayırdıkları kapasite ne kadar merak ettiğim firma. herşey iyi güzel de maile ayırdığınız kotayı yazaydınız negsel olurdu, deli gibi avrupa lokasyonlu firma aradığım şu günlerde kanayan parmağıma işemiş olurdunuz.
  • vps'leri zirt pirt maintenance'a giriyor cikiyor reboot oluyor. bu paraya bu kadar herhalde.
  • ...
  • bu dönem için merdiven altı olmayanlar içinde en iyi performans/fiyat oranını veren vps hosting firmalarından birisidir.
    tam alman ekolüdür. piyasanın önemli oyuncularından olan digitalocean, linode gibi süslü arayüzleri, milyon değiştik lokasyon seçeneği, ekzantirik fonksiyonları yoktur.
    hatta mantığını anlamak bir nebze zor olabilir ama ucuz olsun sağlam olsun kurayım unutayım diyorsanız doğru adres. iki yıldır iki farklı vps paketini kullanıyorum tık demeden çalışıyor.
  • bunu kullanan sikmişim öbürlerini der.
    2.5 eur ya yada saatlik 0.004 eur ya 2 gb ramli 20 tb trafikli cloud vps alıp open vpn kurup , router'i vpn le buraya bağlayıp wikipedia imiş, futbol24 imiş cirit atıyorum. ping süreleri türkiye'ye en kısa olan cloud vps hizmeti veren şirkettir.
  • yeni cloud hizmeti ciddi anlamda fiyat performans dengesinin kralıdır.

aslında hetzner'in cloud hizmetleri yıllardır vardı fakat mevcutta olan digitalocean, vultr, aws gibi tek tıkla sistem kur, saatlik kullan, snap al v.b. rahatlıkları yoktu. şimdi komple cloud altyapısını sıfırdan oluşturmuşlar e5 xeon işlemci, nvme diskler kullanarak otomasyonu da sıfırdan yazarak hizmete başlamışlar.

nvme diskler cidden i/o anlamında fark ettiriyor, network olarak zaten hetzner avrupada en iyilerden biri. verilen işlemci hakları muhteşem değil fakat yeterli. yaptığım testlerde 700 mb/s üstü disk yazma/okuma hızları ve 1.5-2 gbit civarı dosya transfer hızları gördüm, tabiki hizmetler şu an yeni zamanla limit koyarlar mı yoksa millet yüklendikçe düşer mi bilinmez. fakat özetlersek vultr'yi aldatabilirim hetzner cloud ile.
  • büyük bir proje için kullanmaya başladığım sunucu firması. 2 gündür haşır neşirim şu ana kadar her şey çok iyi. hız mız harika. uzun vadede uptime da iyi ise uzun bir birlikteliğimiz olacak.