şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: realist)
  • güzel hevesmiş, kursakta bekletelim.
  • türk toplumunun %95'idir. kendilerinin yapmaya asla götlerinin yemeyeceği, yapmak isteseler bile ataletten burunlarını kaldıramayacakları için sizin yaptığınız şeye burun kıvırıp sizi de içinde bulundukları yengeç sepetinin içine atmak isterler. sakın bu taklalara gelmeyiniz. siz önünüze bakınız, onlar isterlerse arkanızdan gelsin.
  • aynı zamanda çok güzel enerji emerler ve hep negatif, somurtkan ve ümitsiz tavırları olur. yol yakınken vazgeçin ama başarabiliyorsanız çabalayın ve topluma geri kazandırmaya çalışın.
  • benim de içinde bulunduğum insan tipi. ama benim tanımımla heves kırmak değil yaptığım, ihtimal hesaplamak. şimdi ne yazık ki ne kadar büyük düşünürsen düştüğünde o kadar sert çarpıyorsun. kural bu ve buna uygun hareket etmek gerekiyor. şimdi sen bana bir planını anlatıyorsun, ben sana asla yapma demem ve yapman için de seni gazlamam. ben sana soru sorarım. sonra işe giriştiğinde başına gelebilecek olası senaryoları anlatırım. çünkü ne yazık ki çevremdeki insanların çok büyük hayalleri olmasına rağmen en ufak bir senaryoları yok.
    en basitinden bunu türkiye'de gittiğiniz herhangi bir kalabalık cafede çok rahat gözlemleyebilirsiniz. kriz yönetimi namına hiçbir çalışmaları yok çünkü bunu daha önce planlamamışlar, düşünmemişler. cafe örneği verdim ama bunu her türlü mecrada görebilirsiniz. mesela; inşaat sektörü, eğitim sistemi, elektrik altyapısı... sonuç olarak benim yaptığım şey hevesini kırmak değil, yiyemeyeceğin lokmayı ağzına almamanı sağlamak.
  • babamdır, alkolü bıraktığı ilk zamanlarda ki hiç unutmadığım bir anım.
    adama gittim en sevdiği ayakkabıdan aldım. üniversite okurken yazın çalışıp biriktirdiğim parayla.
    beni bir tersledi! ne gerek vardı ama öyle mütevazi şekilde değil sinirli ve hoşnut olmayan bir ses tonuyla. o güne lanet ettim ve bir daha bir şey almadım.
    şu an aram kötü değil babamla, hatta iyi bir insan oldu 50 yaşından sonra suç ve cezayı okudu. ancak o günü unutamıyorum.

(bkz: kahrolsun bağzı şeyler)
  • var böyle bir arkadaşım. gerçekçi falan değil tamamen heves kırıcı. artık kendisinin bile adı çıkmıştı da küfürlü bişey burda söylenmez.

kurumda birkaç kişi tekrar kpss'ye hazırlanmak istedi. kazanabileceğiniz mi bakalım diyerek bütün olumsuzlukları saydı. gitti kendisi hazırlanıp sınava girdi.

bi arkadaşın tayin işi vardı. önemli gerekçeleri vardı. herkes olur gözüyle bakarken bu kişi yok canım nereye gidiyor diyerek çocuğun tayini çıkana kadar olumsuz konuştu.

bi arkadaşımız bi muhabbet sırasında halam hacca gidiyor dedi. bu yine atladı bütün güneş açan enerjisiyle. cıklayarak gidemez dedi. lan oğlum niye diyoruz. sıra varmış kura varmış vs diye anlattı. çocuk bütün bu işlerin geçtiğini, gitmesinin kesinleştiğini söylemesine rağmen herşeyin garantisi var mı diye yine başladı.

bu anlattıklarım yaşadıklarımızın binde biriydi. hayır bi de tutsa dedikleri yine iyi. tek amacı moral bozmak, umudunu kaybettirip heves kırmak.
  • babam. dünyaya bu amaçla geldiğini düşünüyorum. söyleyeceklerim bu kadar.
hesabın var mı? giriş yap