şükela:  tümü | bugün soru sor
  • etkin isimli bir şarkicinin mükemmel eseri. askerde öğrenilen underground arabesk eserlerden biri. bir dönem adana pavyonlarini salladiği rivayet edilir.

sözleri şu şekildedir:

yillaca bekledim seni sevdiğim
    aşkima karşilik verirsin diye
    yollara bakip her gün ümitle
    belki bir gün bana dönersin diye

chorus:
    bendeki bu aşki heves mi sandin
    üç beş gün sonra biter mi sandin
    böyle bir sevdayi sen kimde gördün ah
    ne leyla ne mecnun böyle sevmedi

aşkima karşilik verseydin keşke
    ağlamazdim ben , her gece böyle
    sevmiştim ben seni delicesine
    ne leyla ne mecnun , böyle sevmedi

bendeki bu aşki heves mi sandin
    üç beş gün sonra biter mi sandin
    böyle bir sevdayi sen kimde gördün ah
    ne leyla ne mecnun böyle sevmedi

şiir:
    vay gülüm vay , derde mi yanarsin sevdaya mi?
    neye yanarim biliyor musun güzel kiz
    hani beni görüp de o suratini asişin var ya
    hah işte ona yanarim
    sankli suç bendeymiş gibi
    kendine gel güzelim
    sen benim sevdiğim , sen benim taptiğim , sen benim sevdalim olamazsin

çok değişmişsin be güzelim
    hani bir söz vardir bilir misin
    ağlamayi bilmeyen gözler , sevmeyi de bilmezler
    ama ben seni hala seviyorum be güzelim
    bu da demektir ki ben hala ağliyorum *
    dedim ya güzel kiz , bendeki bu aşk ne heves , ne de üç beş günlük

bendeki bu aşk , bendeki bu aşk
    bu can bu bedenden çikincaya kadar güzelim..
    bu can bu bedenden çikincaya kadar..

chorus.
    *

özellikle şiir bölümünde , etkin in yaptiği tonlamalar , insanin tüylerini diken diken ediyor. mükemmel bir çalişma..

buna benzer diğer çalişmalar için:

(bkz: melek yüzlü sahtekar)
    (bkz: sokak kadini)
    (bkz: bana ondan bahsetmeyin)
  • bir kereden fazla dinlendiği zaman insanın diline dolanıyor böyle şarkılar aman diyim dozunu kaçırmayın yoksa sabahtan akşama kadar küçük emrah gibi dolanır durursunuz.. küçük emrah nerden mi çıktı? şiir kısmında "neye yanarim biliyor musun güzel kiz" kısmını okurken bir an küçük emrah aklıma geliyor da ondan..
  • gerçekten de askerde öğrenmiş olduğum, tezkeremi alır almaz google'larda arayıp da bulduğum, bulduktan sonra da huzurla dolduğum harika şarkı..

http://www.dailymotion.com/…-mi-sandin-arabesk_news
  • "hani bir söz vardir bilir misin
    ağlamayi bilmeyen gözler , sevmeyi de bilmezler
    ama ben seni hala seviyorum be güzelim
    bu da demektir ki ben hala ağliyorum"

kısmı ile aşkın da bir matematiği olduğunu kanıtlayan şarkı.
  • oha lan harbiden de sadece askerde denk gelinen bi seymis bu. nedir olayi bunun askerlikle cozemedim. bunu soyleyen arkadas askerligi yakmis olmasin; yakmis da surekli orda burda soyleye soyleye erbasin diline pelesenk mi eylemis bunu acep diye dusuncelere salar kendini su deli oglan. deli oglan dedim de, askerlikte ogrenilen baska bi sey daha aklima geldi ama entry boka sarmasin diye keseyim. "kendine gel guzelim."
  • hakkında yazılanlara bi göz attım -ki zaten 6 tane çok uzun sürmedi- herkes askerde duymuş bu şarkıyı. askere falan gitmedim, yakınından bile geçmedim, ben nereden biliyorum bunu ya? sadece nakarat kısmı ama o "eaahh" nağmesini bile yapa yapa söylerken yakaladım kendimi az önce. aklıma mukayyet ol yarabbi.
  • herkes askerde duymuş bu şarkıyı. ben nerden biliyorum ki? ilahi ben. söyleyen abinin sesindeki boşvermişlik, nağmeler, sonundaki hayat dersi.. yok böyle bir şey.
    "ooff off derde mi yanarsın sevdaya mı, neye yanarım biliyür musun güzel kız; hani beni görüp de o suratını asışın var ya.."
    "bendeki bu bu aşk, bu can bu bedenden çıkıncaya kadar güzelim. bu can bu bedenden çıkıncaya kadar."
    ama favori kısım tabii ki nihat doğan edasıyla söylenen ; "aaeeaeeaaaahh ne leyla ne mecnun böyle sevmedi.."
    off off.. iyi oldu akşam akşam hatırladım. ne dert kaldı ne tasa.
  • askerde filan değil de pikaçuların tavandan sarkıtıldığı pembe okul çantalarının cirit attığı kırtasiyede fax beklerken keşfettim ve ilk nakaratı duyduktan sonra içimden mırıldandım bile..etkisini feci gösteriyor..askere gidince göğsümü gere gere milleti ezebilirim artık..1-0 öndeyim la..
  • 2004 yılında etkin isimli vatandaş tarafından icra edilmiş hafif damar parça.
    http://www.youtube.com/…vxhbm7rzqga&feature=channel