• bu kadar milliyetçi ve militarist bir klibe sahip olmasaydı daha da seveceğim şarkı olacaktı. klipte ölen asker nerede ölmüş, ırak'ta mı, afganistan'da mı? hastaneleri bombalarken mi, okullara tankla girerken mi...
  • (bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

(feat. dan tyminski)

hey brother, there’s an endless road to re-discover.
    hey sister, know the water's sweet but blood is thicker.
    oh if the sky comes falling down, for you, there’s nothing in this world ı wouldn’t do.

hey brother, do you still believe in one another?
    hey sister, do you still believe in love ı wonder?
    oh if the sky comes falling down, for you, there’s nothing in this world ı wouldn’t do.

what if ı'm far from home?
    oh brother ı will hear you call.
    what if ı lose it all?
    oh sister ı will help you out!

hey brother, there’s an endless road to re-discover.
    hey sister, do you still believe in love ı wonder?

what if ı'm far from home?
    oh brother ı will hear you call.
    what if ı lose it all?
    oh sister ı will help you out!
  • her dinleyişimde beni hüzünlendiren hatta ağlatan şarkıdır.
    çocukluk yıllarınızı beraber geçirdiğiniz, canınız, ciğeriniz abiniz üniversiteyi kazanıp yuvadan uçar; okul, iş güç derken ardından evlenir. gurbet ellerde kalır. o sırada siz memleketinizden koparsınız. iş güç telaşına düşersiniz. herkes kendi koşuşturmacasında devam ettirirken hayatını, bir bakmışsınız ki yılda iki kere zor görüşüyorsunuz abiniz ile.

velhasıl acıtıyor şarkı beni dinlerken. gerek sözleriyle, gerekse o naif melodisiyle.
  • klibinin esprisi, babasını savaşta kaybetmiş çocuğun, onun çocukluğuna dair eşyalar ile, babasını abisiymiş gibi hayal etmesidir.

ayrıca ilginç bir not olarak, klibin ilk başında çocuğun bisikletinin ön tekerine sürttürdüğü, babasının kutusundan çıkan fotografta bir alman waffen ss motorsikletli piyadesi görünmektedir! :)
  • özellikle kardeşi olanları etkileyen, ezgisi ve sözleri çok hoş olan avicii parçasıdır. amerikan temalı klibi de bence iyi olmuş.
  • artık yetim olan şarkıdır. ah be “birader”, olacak iş mi bu!

(bkz: avicii)
  • mükemmel bi ritme ve sözlere sahip avicii şarkısı. yalnız klibi tiksinç. bazısı bu şarkıyı uzun süre görüşmediği kardeşini anarak dinlerken, klip enteresan şekilde amerikan milliyetçiliği kokuyor. ne gerek var ki? şu dediğimi özetler nitelikte. klibi beğenenler tipler şöyle bi manzara görünce mutlu mu oluyo, anlamadım. bu milliyetçilik ne böyle hacım? bi soluklanın yav.
  • gurbetteki abimi özlettiren şarkı

amk herif 5 senedir türkiye ye gelmiyor :(
  • ing. oo kaaşim.
  • bağıra bağıra eşlik edilesi avicii şarkısı. seslendiren dan tyminski'nin hakkını vermek gerek.

el emeği göz nuru çevirisi:

hey kardeşim!
    yeniden keşfetmek için sonu olmayan bir yol var.

hey kardeşim!
    arkadaşlığın güzel, ama kan bağının daha sıkı olduğunu bil.

oh, eğer gökyüzü sanki üstüne düşüyor gibi geliyorsa
    dünyada senin için yapamayacağım bir şey yok.

hey kardeşim, hala bir başkasına inanıyor musun?
    hey kardeşim, merak ediyorum hala aşka inanıyor musun?

evden uzakta olsam ne olmuş ki?
    kardeşim beni çağırdığını duyarım
    her şeyimi kaybetsem ne olmuş ki?
    kardeşim yardımına koşarım

düzeltme: çeviri hatasındaki uyarısı için mariachi flavoured guy'a teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap