şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ege cubukcu)
  • şahsi kanaatimce gayet eğlenceli bir şarkı olmuş. ege çubukçu arkadaşımız gayet akıllı davranıp yıllar yılı bahsettiğim şeyi yapmış ve piyasa bir bayan şarkıcıyla feat işine girmiş dinlenesi bir iş çıkarmış ortaya. para kazanır maya tutarsa zira bu ülkede 50 cent'in ne olduğu bilinmeden dinlendiğini biliyoruz bütün doğan arabalarda.

(bkz: turkce rap/@thug love)
  • bu duette ayşe hatun kendisini j lo zannetmekte, diğeri de zenci taklidi yapmaktadır. yok böyle bişii demek istiyorum ama
    (bkz: olmuyor olmuyoor) .
  • - ayşe hanım nasıl klibi beğendiniz mi
    - süper, ama şarkı başlarken feat diye birinin adı daha geçiyor o kim
  • özentilik denizinin dibinden kum çıkarıldığı çalışma.
  • klibe yapılan eleştirilerde haklılık payı elbette var, ama müziğe bakarsak eğlenceli bir iş çıkarıldığını söyleyebiliriz. şöyle ki, parçanın can alıcı kısmı olan nakaratı bu tür müzikten hoşlanmayan insanların da kulağına hoş gelecek cinsten. bu bağlamda ilk önce şarkı sahibine hakkını vermek, ekşi sözlüğü okuduğunda şevkinin kırılmamasını sağlamak durumundayız*(maazallah bi gün bi talkshowda ekşi sozlükte sizin için kötü şeyler yazmışlar derler).

klipteki amerikan usulüne değinecek olursak; törkiş hiphop camiasına baktığımızda -o çok popüler ceza dahil- her grupta benzer özenmeler görebiliyoruz. "oh yeaaahh" "çek it aut madır fakırss" haykırışları, basketbol forması giyinip, şapkayı ters çevirip kalın zincirler takmak bizim çocuklarımızın şu anki kusurları. ama hip hop'un bu ülkede hala tam olarak oturmadığını, bu müziğe gönül verenlerin daha zamana ihtiyaç olduğunu unutmayıp, gelecekte orta bir noktada kararlı hale geleceklerini umut edebiliriz. rock da bunun sancısını çekti, hip hop da çekecek.

klibe geri dönecek olursak.. ayşe hatun ablamızın çok geri planda kalmasını, güzelliğini bizden saklamasını da klibin eksileri arasına yazalım bu arada.. ben ayşe hatun ablamı feat ettircek olsam klipte sadece onu oynattırırdım, lütfen bu soruyu ilk talk showda soralım eser sahibine. ben inanmıyorum onun ayşe hatun olduğuna, ne malum ya başkasıysa?
  • sinirden zıp zıp zıplatan ayse hatun ve ege cubukcu calısması..avrupai bir hava kazandırmak adına "ege cubucku feat. ayse hatun" adıyla yapılmasına karşın ayşe'nin şarkıdaki rolü bir kaç sözden ibaret...yakın zamanda ayşe'yi tv programlarında "oo yeah check this out,i wanna kill your motherfucker" tarzındaki şarkıların arka planında "hey djjj" diye şarkı söylerken görürsek hiç şaşırmamalıyız...dejenerasyon devam ediyor
    (bkz: yazık)
  • izmir coast'dan icg olarak tanıdığımız ege çubukcu'nun bir gün albümünden cikan ilk parca. kanimca super eglenceli parca.
  • ben asla bu kadar acımasız olmam ama klibi izlerken annem uzaktan müziği duyup da ciddiyetle "çok güzel çocuk parçası yapmışlar" demesi beni öldürdü. annemin gözünde çocuk parçasıdır yani, hatta ekin çok iyi söylermiş bunu bir öğrenseymiş*...