şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gazete duvar yazarı murat sevinç’in londra’daki öğrenciliği sırasında garsonluk yaparken yaşadıkları kitap oldu. birbirine bağlanan hikayelerden oluşan ‘hey garson’ adlı kitapta sevinç, keçiörenli bir gurbetçi ile tom cruise’u, temizlik hastası alman ev hanımı ile robert fisk’i, türk kadın şarkıcı ile anthony hopkins’i buluştururken gündelik insan ilişkileri içinde eşitliği, tahakkümü, görgüyü, kültürel çatışmaları, sınıfsal farkları da tartışıyor. sevinç’in gazete duvar’da yayınlanan yazılarından oluşan kitap april yayınlarından çıktı.

    (bkz: https://www.gazeteduvar.com.tr/…luk-anilari-kitabi/)
  • murat sevinç'in diken'de ki yazıları ilgiyle takip ediyorum ve beğeniyorum. gazete duvar'da ki yazılarını da öyle. ama ne kadar da olsa telefon ekranından yazı okuması hele de uzun yazıları okuması zor oluyor. ama kitap halindeyken okuması öyle keyifli ki anlatamam.
    bence murat hoca siyasi ve anayasa hukuku ile ilgili yazılarının dışında böyle anı ya da öykü benzeri yazıları daha çok yazsa ne güzel olur. çünkü harika bir üslubu var. mesela sıkıcı biri olduğu için işinden atılan memur gibi yazıları daha da çok yazsa ve bunları bu şekilde kitaplaştırsa çok ama çok güzel olur.