• ali kocatepenin soyledigi bir sarki. "bundan boyle dusunerek atin adimlarinizi" seklinde babacan bir girisi vardir sarkinin. sozlerini yazan biri mutlaka cikacaktir ben kasamadim simdi.. hadi bakiim.
  • türk filmlerinde neşeyle halay çeken insanları hatırlatan bir şarkıdır. ne zaman duysam omuz omuza halay çekesim gelir.
  • koptu kervanın başarılı bir şekilde yeniden yorumladığı parçadır.
  • hazır her sey duraganlasma donemine girdi , bırakın bu isleri , keyfinize bakın alt mesajı tasır . mutlulugu zorlamayın o sizi bulacaktır der ustad . guzeldir , hostur , anlamlıdır .
  • beşiktaş'ın fortis türkiye kupasını aldığı 13 mayıs 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı'yla özdeşleşen ali kocatepe eseri.
  • sözleri şöyledir efenim;

bundan böyle düşünerek atın adımlarınızı,
    elbet bir gün mutluluktan yana alırız payımızı.

bir kuş gibi hür olsam dey dey dibi dibi dey dey,
    sorulmadan yaşasam hey gidi dünya hey,
    dostluk benim bayrağım dey dey dibi dibi dey dey,
    cennet olsun durağım hey gidi dünya hey.

doğruluktan hiç şaşma dey dey dibi dibi dey dey,
    eden bulur üzülme hey gidi dünya hey,
    hiç acısı olmayan dey dey dibi dibi dey dey,
    kim var ki bu dünyada hey gidi dünya hey.
  • ali kocatepe'nin sibel can'ın erkekçe dergisine yarı çıplak poz vermesinin hikayesini anlattığı kitap. şöyle yazmış:
    hıncal uluç, aysun (kocatepe) ve ben, birkaç arkadaşımızla kızın dans ettiği gece kulübüne gittik. sibel can’ı ilk kez o gece orada izledim. 15 yaşındaydı ve çok güzel dans ediyordu. yüzü ve vücudu da mükemmeldi. ertesi gün temasa geçtik, iki gün sonra gelişim yayınları’nda annesi ile birlikte karşımda oturuyordu. ekim 1985 tarihli erkekçe’nin kapağı oldu. o gün fotoğrafları çekilirken yardımcı olduğum ürkek, çekingen, yüzü kızaran, güzel gözlü kızın birkaç yıl sonra iyi bir şarkıcı ve müzik dünyasının en istikrarlı sanatçılarından biri olacağını nereden bilebilirdim?”

bugün bu dergiyi çıkaranlara "15 yaşında bir çocuğun dergiye böyle pozlar vermesini nasıl karşılarsınız" diye sorsanız ne derler acaba?
    (bkz: sibel can'ın 15 yaşında çıplak resimlerini çekmek)
  • dinlenildiğinde adamın amına koyan bir şarkıdır.*

elbet bir gün mutluluktan yana alırız payımızı.
  • etnik enstrümanlarla enfes olmaktadır.
  • sözlerin duruluğu ve melodisiyle alıp götüren şarkı.
    koptu kervan - hey gidi dünya hey
hesabın var mı? giriş yap