şükela:  tümü | bugün
 • vücut ifrazatı had safhada olduğu muhakkak bir zatın kemik bekleyicisi insan kulu şakirtlerine söylediği söz.
  adam takmış terlemeye, ağlamaya..

  neyse, diyor ki,
  hey gidi günler diyeceksiniz,
  cahil cüheylanın aklını,
  memleketin malını nasıl arakladıydık,
  adeta bir şenlik idi,
  yedik içtik sıçtık,
  bugünlere geldik..
  ee..
  damat ferit bile 10 yılda buldu belasını,
  bizimki de vakit alacak elbet..
  onçün hazır ortam müsaitken yiyn için sıçın şakirtler..
  hey gidi günler diyeceksiniz..
  hapislerde olmadı cehennemin ta dibinde elbet yaptıklarınızın cezasını çekeceksiniz..
  hey gidi günler hey,
  yanınıza odun almaya gerek yok,
  sizden ala odun mu olur..
  vs. vs. vs..
 • hisar camiinde verdiği sohbet olması ve bunun belli bir seriden ibaret olması hasebiyle kısaca hisar 7 vaazı da denilir. yanlış hatırlamıyorsam yılı 1992 falan. 1994 yıllarında edirne'de lise öğrencisiykene milli kütüphane civarında gittiğimiz bir evde dinlemiştim ilk olarak. hatta arka fonuna sezen aksu'nun belalım adlı parçasının enstrumentalinin konulmuş olduğu bir versiyonu da gezerdi gizli gizli. sonra vhs olarak izledim ilerleyen yıllarda. diğer vaaz kasetlerinin ortada gezinmesinde bir beis görülmez ama bu kaset hep saklanırdı. sonra evlere bilgisayarlar girmeye, her şey dijital formata çevrilmeye başlandı. herkesin elinde gezer oldu.
 • kürşet hoca çok sık kullanırdı. böyle bir troll, böyle bir söz ile insanı hüzünlendiriyor. çünkü gerçekten 2013 2014 yıllarında elektrikli ısıtıcısı ile ısınan odamdan bana geriye kalan başka hatıra yok. o kaldığım ev artık boş, çalıştığım yerden uzaktayım, çok sevdiğim telefonum bozulalı 3 yıl oldu, kuşum öldü ( papağan)

  kendisi okumaz da burayı, okusa "hay nostaljini sikeyim" derdi.
 • 10 yıl önce 'çok sürmez birbirinize gireceksiniz, birbirinizi yiyeceksiniz' dediğimde bana bu sözün geçtiği "kaseti" izletip hocasının feraseti ile artistlik yapmıştı üniversite yapılanmalarındaki bir eleman. şimdi kaçtığı türkistan bozkırlarında hâlâ söylüyor mudur acaba?