şükela:  tümü | bugün
 • neil young ın olagan ustu bestesi.oasiscoverlamıstı.
 • "it's better to burn out than to fade away" dizesini kurt'un intihar notuna son cumle yapmasi icin odunc vermis olan sarkidir. tum sarki da rock'n'roll ruhunu anlatan bir manifestodur adeta.

  ha bir de, neil young hayranlarina "rusties" denmesinin sebebi de bu sarkidir.
 • negative coverı harikadır, enfestir.
 • bordeauxlu ikili julien garnier ve julien gaulier'in kurdugu folk rock grubu. adini da neil young'in efsanevi parcasindan almistir grup. kulaga hos gelen sicak calismalariyla unludurler. nisan ayinda kendi isimleriyle cikardiklari albumleri tavsiye edilir.

  incelemesi:

  http://www.dinlemeparki.com/?p=237
 • oasis'in 2000 yılındaki wembley konserinde coverladığı ve aynı zamanda konserin albümü olan familiar to millions'da da bulunan neil young şarkısı. oasis performansında şarkıyı noel gallagher söylemiştir. iyi ki de söylemiştir, duruşu, çalışı mükemmeldir*. hatta şarkıdan önce seyirciye "siz tabi bunu bilmezsiniz" havasında bir ayar da vermiştir. ayrıca konserin dvdsinde "out of the blue and into the black" dizesine ithafen görüntüler maviden siyah beyaza doğru geçişlerde bulunur şarkı boyunca, tadından yenmez.
 • rust never sleeps albümünde out of blue ve into the black olarak 2 ayrı versiyonu olan şarkıdır. bilinen versiyonu out of blue dur ama, into the black te ayrı bi rock n roll ruhu yaşatır.
 • a sudden change of mood diye bir albüm yapmışlar. orda oh lord diye bir parçaları var. bir kere dinledim beğendim
 • sons of anarchy'yi tekrardan izlerken duydugum ve asik oldugum sarki. battleme soyluyor. bu kadar guzel ton, huzunlu muzik yok. sons of anarchy'nin sezon finali icin muhtesem bir secim olmus. ikinci defada yakaladim niye sectiklerini. bazi seyleri forshadow ediyor ama spoiler fln ugrastirir simdi. finali en iyisi izleyin. sarki sozleri boyle:

  hey hey, my my
  rock and roll can never die
  there's more to the picture
  than meets the eye.
  hey hey, my my

  out of the blue and into the black
  you pay for this, and they give you that
  once you're gone, you can't come back
  when you're out of the blue
  and into the black

  the king is gone but he's not forgotten
  is this the tale of johnny rotten?
  it's better to burn out than to fade away
  the king is gone but he's not forgotten

  hey hey, my my
  rock and roll can never die
  there's more to the picture
  than meets the eye.
  hey hey, my my
 • (bkz: poison)

  edit: başlık taşınmadan önce hey hey my my adlı güzide grubun poison isimli şarkısına verilen bir bkzdı bu esasında. ha diyorsanız ki neil young'ın şarkısı da bir çeşit poison, haklısınız.
 • neil young'ın akıllara zarar şarkısı. o ''çok sağlam insanlar'' zamanından gelme, ''kalk git. sadece ölüyorsun'' diyen şarkı.

  '' sana bunu dayattılar,
  ama sen bunun için bedel ödedin.
  ve bir kez yittiğinde, asla geri dönemezsin
  hüzünden azade, kederden ibaret olduğunda.''

  when you are out of the blue and into the black.