şükela:  tümü | bugün
  • hele de uzun süredir beklediğiniz güne çok az zaman kaldıysa, gözlerinizin içi yanıp da uykusuzluktan gözlerinizden yaş geldiği halde uyuyamamanız durumudur...düşünürsünüz, kurarsınız, vakit daha çabuk geçsin diye uyumaya çalışırsınız ama kendinizi bir sağa bir sola dönerken ve gülümserken bulursunuz karanlıkta...daha sonra sızarsanız ne ala, yoksa dönüp durmaktan yorulan bünye ile kalkıp, bi kahve yapıp bi sigara yakıp güneşin doğuşuna izlersiniz farkında olmadan*...
  • bir ust asamasinda heyecandan kusmak vardir.. insan olan o kadar heyecan yapmaz, yapmasin, yapma yaf!
  • yaşın ilermesiyle birlikte heyecanın yerini strese bıraktığı durum.
  • çoğunlukla çocuklukta ertesi gün tatile çıkılacaksa yaşanan duruma benzeyen duygu.
  • özledigim durum.
  • çok özlediğim bir duygu, en son ne zaman yaşadığımı hatırlamamakla beraber, bu duyguyu yaşayan insanlara karşı takdir ve kıskançlık hisleri duymamak zordur. bu duyguyu yaşayan insan bunun tadını çıkarmalıdır. zira hayat öyle bir hale gelecektir ki, uyumamaya çalışmanıza rağmen uyuyakalmak bir rutin olacak, uyumayıp yatakta düşünceler ve hayallerle geçen zamanı çok arayacaksınız.
  • çocuklukta ertesi gün okullar açılacaksa yaşanan durum.

hatta ben her sene okul başlamadan bir gece önce kendime kurallar koyardım bunu yapmayacağım şunu yapacağım diye, ancak kendime verdiğim bu sözleri ancak birinci tenefüse kadar tutabilirdim. ne mal insan olduğumu oradan hesap edin.
  • kitalar otesinde iken turkiye ye gitme gunu geldigi gunun gecesi, yasanan sahane durum...
  • çocukluğumdan beri hemen her gece başıma gelen artık sıradanlaşmış olay, yani ertesi gün bir şey olmuyor ama sabah olacak diye hevesimden heyecanımdan uyuyamıyorum sözlük, değmesin yağlı boya.