şükela:  tümü | bugün
  • sonradan gelen ön edit ve peşin not: konu çok daha farklıymış, uyarı olarak özetlenecek olursa; çeşitli dedektiflikler ile 1. sınıf olarak kayıtlı sedan arabam için fsm geçişi esnasında gişe ekranında 7.00 tl yazmasına rağmen sistemde kamyon olarak algılaranarak 22.50 tl ücret alındığını farkettim. araba zaten sistemde 1. sınıf araç olarak kayıtlı, nasıl böyle bir sorun çıkıyor anlamıyorum. görüntü işleme yazılımının elden geçirilmesi şart. müşteri hizmetlerini arayarak sorunu düzelttirdim.

buradaki sistem geliştirmesi tavsiyem de; zaten 1. sınıf olarak kayıtlı aracım kamyon olarak algılandığında sistem bunu kontrol edebilir., yetkililer kamera kayıtlarını inceleyebilir zira 1. sınıf etiketiyle başka araçla geçiş ya da ruhsatta olmadan römork kullanmak ayrı suçlar. detaylara erişip kurcalamasak haberimiz olmayacak. bu konuda herkesin dikkat etmesi gerekir. ekranda normal ücret yazsa da sistem başka tahsilatlar yapabiliyormuş demek ki.

sonradan gelen son not: ha bir de madem bakiye yetersiz diye kara liste yapacaksın, hesabımı açınca -x tl yazsana çekemeyince parayı hesap öylece duruyor 8 tl diye. insan anlam veremiyor ne oluyor diye.

orijinal entry'i yine de değiştirmiyorum. zira ekranları takip edip, bakiyemin yeterli olduğunu bildiğim halde ve herhangi bir uyarı yapılmadan aşağıdaki yakıştırma yapıldığı için kızgınım (aşağıdaki entry, sistemdeki hata sebebiyle kamyon olarak nitelendirilme hatasını henüz çözememiş olan, sedan araba sürücü tarafından hesabında az bakiye olduğu için kara listeye alındığı düşüncesiyle yazılmıştır)

orijinal entry:

muhtemelen çoğunuz alışkın buna ama ben yine de dile getirmek istedim. yılda 1 2 kez ankara'dan istanbul'a gittiğim için hgs kullanmaktayım. yüklüyorum 100 150 tl mesela azalınca mesaj geliyor yine yüklüyorum. iyi güzel hoş. hatta sezar'ın hakkı sezar'a diyerek daha önce gişe problemi nedeniyle bana kaçak geçiş yazılmış sonrasında kendileri ben müdahale etmeden düzeltmiş diye övmüştüm bile.

gelelim terbiyesizliğe, geçen günlerde yine istanbul'a gittim geldim. çıkmadan baktım 60 küsür tl var, iyi dedim gidiş dönüş yeter bi dahakine yüklerim. gittim geldim, 8 lira kalmış ve aşağıdaki mesaj geliyor;

"06..... - 13.10.2017 00:00'de bakiyeniz yetersizdir. bu tarihten itibaren 15 gun icinde hgs hesabina para yatirmadiginiz takdirde cezai islem uygulanacaktir. b001"

ulan terbiyesiz sen kimsin bana 8 lira olan hesabıma cezai işlem uyguluyorsun? açtım baktım, kaçak geçiş yok, ceza yok ama kara listedeyim neden? param az diye. ulan ayı rüşvet mi yedim? para mı çaldım? banka mı soydum?

çok korkuyosan millet beni dolandıracak diye 50 tl en başa güvence bedeli al para takanı ordan tahsil et o da bitince yine kara liste olmaz da, başka bir kategori bul. sen kim oluyorsun bana bu yakıştırmayı yapıyorsun?

dürüstlüğün en büyük erdem olduğu bilinciyle yaşan bir insan olarak aşırı rahatsız oldum bu davranıştan. beni korkutmaya mı çalışıyorsunuz? nedir anlamadım. bırak liste işlerini (kendi içinde kaçak geçiş yapanlara vs. yap) efendi gibi yazsana bakiyeniz azalmıştır, sorun yaşanmaması için yükleme yapın diye. bıktım lan bu beyinsiz, anlayışı kıt, adi zihniyetli insanlardan.

not: olayı sıcağı sıcağına yazmak istedim, zira belki bir yerlerde yazıyordur minimum şu olması gerekir diye ama yine kara liste diye adlandırılmak ve param varken hesapta cezai işlem uygulanacaktır diye mesaj almaktan çok rahatsızım, ve reddediyorum. böyle olmaz bu iş. dediğim gibi çok korkuyorsan para takacaklar diye, al güvence bedeli bırak bu ucuz korkutma işlerini terbiyesiz.