şükela:  tümü | bugün
  • ülkemize ait en vasat kurum sitelerinden birisidir.

az önce şifremi unuttum dedim. mail adresimi yazdım ve gönder tuşuna bastım. bana olduğu gibi şifremi gönderdi. ben hayatımda böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. böyle orospu çocukluğu ile karşılaşmamıştım. sen hangi akılla benim sana emanet ettiğim şifremi sik gibi veritabanında olduğu gibi saklarsın? md5 diye bişi var bcrypt diye bir şey var. hiç mi kullanmak aklına gelmedi gerizekalı. hiç mi kritik bir nokta olduğunu düşünmedin? sen iki gün sonra veritabanını çaldırırsın. şifrelerimiz de uçar gider adamlara. yapacağın işi sikeyim.

ayrıca bir ara mobil olarak girdim, plaka sorgulama yapacağım. doğrulama işlemi için sağa sürükleyiniz diyor. bana bak! bu kodları yazan gerizekalı! mobilde böyle bir özellik var mı? buraya gelip yazar olup bana cevap vereceksin oç. senin suçun yok aslında, seni uyarmayan torpille işe sokanda suç var.

edit: kullanıcıların artık yarısından fazlası mobil halde iken yapılan sistemin bu duruma uymaması bir tembelliktir. bunu savunmaniz anlamsız.
    ayrıca benim şifremi benden başka kimse bilmesin diye kripto tekniklerinin kullanılması yazılım dünyasında bir ahlak kuralıdır.
    karı gibi tartışma benle. bi gir bak siteye site mi? illa kavga amk.
  • mobilden girilmesini engellemek için kaydırma olayı bilerek yapılmış sistem.
    şimdi sakin ol ve o elindeki yazılım sertifikalarını sakince yere bırak.
  • surada okuyana kadar varligindan bile haberdar olmadigim siteydi.
    bir girip bakayim dedim, plakami yazdim ve soyle bir uyarı aldim "girilen değerin uzunluğu 30 karakterden uzun olmamalı. sadece büyük harf ve sayısal karakterler kullanılmalıdır. örnek plaka girişi: 06aa000" belki benim plakama tanımlı guncel (eskiden vardi) hgs olmadigindandir ve tum hatalar icin ayni uyari mesaji donuyordur, bilemedim.
  • iphone'dan kaydırarak da girebildiğim sisteme sahip internet sitesi.
  • şifrelenmiş veriler geri çevrilemez sadece doğrulanır. adam haklı a.q.
  • bu "mevcut şifreyi kullanıcıya gönderme" muhabbeti sadece bu sisteme özgü bir şey değil.
    ne yazık ki çok daha kritik altyapılarda da şifre unuttum dediğinizde mevcut şifrenizi görebiliyorsunuz. sonra vay efendim bizim 2009 seçmen listemizi nasıl ele geçirebiliyorlar...

edit: "kritik altyapılar" terimine yabancı olanlar (ve bundan dolayı gelen mesajlar) için şöyle bir açıklamanın iki taraf için de yararlı olacağını düşünüyorum.

"kritik altyapılar", devletin akışı için önem taşıyan altyapıların genel adıdır, bu altyapılara örnek olarak enerji, doğalgaz, su şebekeleri, sağlık sistemi, haberleşme altyapıları verilebilir.

--further reading--
    türkçe
    usa örneği
  • bilerek isteyerek neden mobilden girişi engellenir bunun amacı nedir çok merak ediyorum. varsa mantıklı bir açıklaması bi zahmet yazın çok sayın yöneticiler yoksa yapacağınız sitenin ta anasını avradını selamlarım!..

arkadaş yaptım oldu zihniyetinden nefret ediyorum böyle bir saçmalık olmaz, olamaz, olmamalı.

yıl oldu nerdeyse 2017 millet uzaya maymun gönderiyor biz daha mobilden siteye neden girilemiyor bunu düşünüyoruz çoğ ilginç.
  • mobilden girişin engellendiği söylentisi doğru olmayan site.

müşteri işlemlerine girişte istenen "çubuğu sağa kaydır" dogrulama metodu yanlıştır. bunu mobilde başarmak uzun süre uğraş gerektirmektedir.