şükela:  tümü | bugün
  • buradan yatak almayın. teslim edilmiyor.

(bkz: hibboux by yataş) markası ile bilinen ve uykuya yönelik yatak, ev tekstili gibi ürünler sunan bu firma sizden ödemeyi alıyor ama artık ondan sonra o yatak üretilir mi, nakliye firmasına verilir mi, size teslim edilir mi belli değil. evrenin sırlarına bir de sizin yatağınızın var olup olmadığı, var ise nerede olduğu, size günün birinde ulaşıp ulaşmayacağı gibi sorular ekleniyor.

bu firmayı araştırayım derken insanların google'da "hibboux ekşi" diye arattığını gördüm. eğer siz de bir vesileyle bu firmaya ya da genel olarak (bkz: yataş) firmasına dair araştırma yapıyorsanız ve bu yazdığımı okuyorsanız benim düştüğüm hataya düşmeyin, buradan bir şey satın almayın.

sözlükte böyle bir ilk entry'ye sahip olmak da bunlara dert olsun.
  • kesinlikle uzak durulması gereken esnaf kafalı modern görünümlü ticarethane.

kendilerinden yatak, yorgan ve yastık alma gafletinde bulundum. az kalsın ailemdeki diğer kişilerin de yatak ihtiyaçlarını bu markadan karşılayacaktık ki ne kadar umursamaz bir marka olduklarını belli ettiler ve bu karardan hemen vazgeçtik.

aldığım yün yorgan tüycükler saçmaya başlayınca kendilerini arayıp şikayet ettim. bana iade süresinin geçtiği söylendi ve talebim reddedildi. kendi kendime bunun ürün yeni olduğu için meydana geldiğini, zamanla azalacağını söyleyerek durumu hemen krize çevirmemeyi telkin ettim.

ancak bu kış yine yüzüm gözüm tüycükler içinde uyanınca yine sinirlerim tepeme çıktı. telefonla arayıp muhattap bulamayınca sitelerinde aldığım ürüne olumsuz bir yorum yazdım ve diğer müşterilerini uyarmak istedim. yorumda hiçbir hakaret kullanmadım, ancak sitelerinde yayınlanmadı. bir müşteri temsilcisi beni aradı (adını ifşa etmek istemiyorum, çünkü ben şirketimde bu kafa yapısındaki kişileri yaşatmazdım). ürünün ayıplı olduğunu kabul ettiklerini söyledi.

öncelikle burada bir duralım. aradan 1 yıl geçmiş! önce reddedilmişim, daha sonra da dönüp kimse de demiyor ki "evet siz bizden bunu aldınız şikayet de ettiniz ve sonunda ürünün ayıplı olduğunu kabul ettik. bu ürünü satın alan tüm müşterilerimize karşı hatamızı telafi edeceğiz"

müşteri temsilcisine madem ki ürün ayıplı ve yerine gelen üründe bu ayıbın giderildiğini söylüyorsunuz, o zaman değişim yapın lütfen dediğimde ise yeni ürünün maliyeti yüksek olduğu için değişim yapılamayacağı bilgisini aldım.

şaka mısınız? ayıplı mal satıyorsun. 1 yıl ben yüzüm gözüm tüycük içinde uyanıyorum. evde topak topak yünler uçuşuyor. üstüne çok özür dileriz diyeceğinize yenisi ile değişim yapamayız diyorsunuz! satış fiyatı üzerinden konuşursak aradaki fark 150tl! ulan sizden almışım 1600tl'lik ürün. belki de bana şu hareketi yapmasan 2 yatak daha alacağım!

hem haksızsın müşterini mağdur ediyorsun, hem de koskoca firmasın markanı 150tl için elaleme madara ediyorsun!

kendisini kapsamlı bir e-mail ile uyarıp bu tavırlarının adil olmadığını ve gerekli tüm aksiyonları alacağımı söylememe rağmen de değişen bir durum olmadı.

e o zaman hibboux, sen bunu fazlasıyla hak ediyorsun!

150tl değil gerekirse 250tl harcayacağım, ama sizden hakkımı sonuna kadar arayacağım!

ha bu arada sen beni bir daha zor görürsün. ne beni, ne arkadaşlarımı ne de bu entry'i okuyan insanları!

yazık ulan! bir pazarlamacı olarak insanların deli paralar saçarak yaptıkları marka yatırımlarının şöyle esnaf kafası ile yönetilmesini görmek utanç verici. bu hizmet kalitesiyle tüketiciler bu markaya gerekli cevabı verir ve tez vakitte tarihin tozlu sayfalarına karışır diye ümit ediyorum.

özet:

uzak durun, almayın aldırmayın!
  • huzurlu ve sakin bir yaşamınız, durağan bir hayatınız varsa ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız, şöyle ruh halime bir asabiyet, bir sinir, bir huzursuzluk katayım, öfke nöbetlerine kulaç atayım diyorsanız, ne bileyim müşteri memnuniyeti, kurumsal ilke, çözüm odaklı yaklaşım vb. hakkında hiçbir şey bilmeyen ama markamız mükemmeldir kafasında şişkin egolu çalışanlarla tanışmak istiyorsanız eğer, gönül rahatlığı ile bu marka ürünleri alabilirsiniz.

alın, mağdur olun.
  • yastık, yorgan, yatak, nevresim gibi ihtiyaçlarım var, kaliteli bir şeyler arastirayim, bütçeme uygunsa alirim diyerekten google'a girdim. karşıma bu firma cikti, reklam etkisiyle ve gerçekten modern bir web sitesi etkisiyle almaya karar verdim. son anda ekşi'ye girip bakayim haklarinda entry var mi dedim. üç kişi yazmış ve üçü de itin gotune sokmuş çıkarmış. iyi ki bakmışım, almaktan vazgeçtim.
    yorgan, nevresim, yastik markasi tavsiye edecek arkadaş var ise lütfen dm'den yazsin. bu konuda zayifim, kaliteli ve saglikli ürün almak istiyorum.
  • n11 den yatak aldım, 2 gün içinde horoz lojistik ile teslim edildi. ben bir sorun yaşamadım.
  • yukarıdaki yorumlarda haksızlık edildiğini düşündüğüm marka. geç teslim ediliyor diye bir markayı bu kadar kötülemek çok mantıksız. sorunlu olan ürünü de iade kabul ediyorlarmış işte, bir mağduriyet yok ama çingeneliğe bayılıyorsunuz. gayet de mis gibi ürünleri olan yumuş yumuş bir marka. sabah aldığım ürünü öğlen kargoya verip diğer sabah elime ulaşmasını sağlayarak da kendilerine ayrıca hayran bırakmışlardır. seviyoruz efendim, almaya da devam edeceğiz.
  • yatakları hakkında kullanıcı yorumlarına ihtiyacım olan marka
  • ricam üzerine internet sitesinde stokta bulunmayan ölçünün stoğa eklendiği gün haber verip iki gün içinde teslim edilmesini sağlayan, aynı özellikteki yataş etiketli üründen 800lira kadar uygun olan son derece rahat yatak markası.