• cok dusuk isilar altinda bendenin canliligini kaybetmeden dondurulmasi.
  • ağır kış şartlarını geçirmek için hibernasyona giren canlıları uyandırmak 30-45 dakika kadar zaman alır.dışarıdan bir uyarı geldiğinde önce ufak titremeler ve sarsılmalarla vücut ısılarını yükseltmeye çalışırlar. bu sebeple sanıldığının aksine -genelde yalnız yaşadıklarından dolayı- ayılar tam bir hibernasyona girmezler (avlanma, öldürülme vesaireye karşı). grup halinde yaşayan hayvanlarda da hibernasyona giriş nöbetleşe bir şekilde olur.
  • en çok kullanılan başka bir kokteyl olarak da; haloperidol + largactyl + klopiksol aküfaz(ay nası yazdım ben böle) akıldan çıkarılmamalıdır.
    çatır çatır yere serer hastayı.
    olmadı bi aküfaz daha basarsın.
    intramusküler dalıyosun tabii ki direk.
  • (bkz: hiver)

(bkz: hiber)
    (bkz: hmmm)
  • (bkz: estivasyon)
  • yılanların en çok gösterebildikleri özelliklerindendir. kalp atışlarını yavaşlatabilirler.
    belki de bu yüzden heyecanlı olmayıp, soğukturlar.
  • hibernation, hiber nation'dan gelir. hiber ulusudur. bunlar doğuda viberler ve batıda biberler'e komşudurlar. bu üç ülke eski bieber sosyalist cumhuriyetleri birliği'nin iç savaş sonrası 3'e ayrılması neticesinde kurulmuştur.

ülkenin;

ulusal marşı yazılma aşamasında, murat akay'dan talep edilmiş bekleniyor.
    resmi dili hibnece'dir (bkz: hibnian)
    vatandaşlarına da hibne denir (bkz: hibni)
    başkenti hipnetor (bkz: hypenator)

hatta hipster akımının ilk örnekleri de bu şehirdeki bir moda gününde kendine yer bulduğu için bu adı almıştır. yani ster tamam ster de peki o hip ne ? işte o hipne bu hipne.
  • tetanozda ilk tedavi yaklaşımı.
  • sosyolojik, ekonomik, tinsel, fizyolojik gibi birçok unsurları içeren biyolojik yönetim sisteminin zararlarını içeren carileri hesaplamak adına insanın şartsız refleksinden ötürü yaptığı eylem.

bir tiyatro misali güdülen bilanço raporlarını ertelemektir azizim. hibernasyon aslında budur. yüzleşmemenin adıdır aslında. kendinle yüzleşememenin...

* * *

bu yüzden en mutsuz insanlar en çok gülümseyen insanların arasından çıkar. çünkü mevcut durumda şok halindedir, bir hibernasyon geçirir.
hesabın var mı? giriş yap