şükela:  tümü | bugün
  • son derece mumkun olasi durum. çoğu kişinin kendisinin zannettiğinin aksine hiç aşık olmadığını düşünüyorum, günübirlik gönül heveslerinin adını aşk koyuyorlar; sig hevesleri, sehveti, ihtiraslari ask zannediyolar.

"eğer aşktan söz edildiğini duymamış olsalar hiçbir zaman sevemeyecek olan insanlar vardır"

(bkz: la rochefoucauld)

zaten 4 yasindaki yigenimin "ben hatice'ye asigim" diye ortalarda geziniyor olusunu "soz edilmislik"ten baska hic bir seyle aciklayamayiz.
  • hayatta sadece bir kere ölmektir...
  • yanıksız gecen film seritleriyle hayata veda etmektir.
  • "... çok şükür aşığım. bana öyle geliyor ki bir tek insana, yüz milyonlarca insana, bir tek ağaca, bütün ormana, tek bir düşünceye, bir çok düşünceye ve fikre aşık olmadan yaşamak yaşamak değildir"
    nazım hikmet ran
  • bir yandan da aşkı arayarak geçmiş bir ömrü olabilir bu eylemin sahibinin... gerçek aşkı arayarak geçerse ömür ve onu buldugunaza inanmazsanız birgün bakarsınız ki elde var sıfır. bu boşa geçmiş bir hayat değildir kanaatimce. zira prensipler, değerlerin algılaniş bicimine, inanılan değerlere göre ulvi bir amaç için ugruna geçen ömürdür.
  • hiç hissedilmemiş bir şeyin kaybının da hissedilmeyeceği göz önünde bulundurulursa aşık olup da ölmekten hiç farkı olmayandır.
  • yarasız bir ruhun bedensiz kalışıdır...
  • en büyük aşıktır o zaman, aşka en uzak olan ona en muhtac olandır aynı zamanda değerini en cok bilendir
  • ... hemen bir diyalog yaratalim sarkilardan:

- ask diyorlar hic gormedim. [mor ve otesi - sarkici cocuk]
    - belki de en guzeli boyle. [bulent ortacgil - degirmenler]

[deli dile gelir: bana sormayin, ben karsinin taksisiyim.
    ama icimden bir ses "asik olun" diyor, "olun anasini satayim, vardir bir hikmeti."]
  • belki de olumlerin en huzurlusudur... * *