şükela:  tümü | bugün
  • eksik erkektir, en az bir kez terk edilmeden, sevmeden olmaz öyle.
  • hiç aşık olmamış kızla tanışıp, bir an önce birbirilerini nötrlemeleri gerekmektedir. olur mu canım öyle?
  • (bkz: bi oldurun be)
  • bir çok ilişki yaşamış ve gerçekten çok sevilmiş bir erkek de olabilir bu. körü körüne aşık olan adamlardan da daha fazla olgunluğa ulaşmış olabilir. başlarda kötü şans ve tercih diye önemsenmez ancak zaman geçtikçe alışkanlık olduğunu farkedersin. tadında bırakın ulan, çok da kötü bir şey olmayabilir aşık olmak.
  • yanmamış, pişmemiş, olmamış erkektir.
  • "erkek değildir, adam değildir" diye yazmak istemsem de yazamıyorum bu kişi hakkında, zira geçerli sebebi vardır, aşık olamamıştır, korkmuştur, ne bileyim bir sürü sebebi vardır ama ben şahsen aşık olmamış insanı anlamıyorum, hiç mi düşünmedin be adam, "bu hayatımın anlamı", "bu kadın benim varolma sebebim", "seni sevmekle tattım bu hayatı" diye düşünmedin mi hiç, yazık boşa geçmiş bir ömür.
  • bilmez sabahlara kadar onu düşünmeyi, uykusuz kalmayı. o halde okula/işe gitmeyi. telefonda konusurken "-iyi değilim" dediği için ertesi gün olan vizesini zerre sikine takmayıp ilk otobüse binip yanına gitmeyi, onun bi gülüşünü görene kadar bekleyip o gülümsemenin ardından geri dönerken onu mutlu etmenin verdiği güzellikten kendi suratında olan aptal gülümsemeden dolayı çevresindekilerin ona mal mal bakışını dahi bilmez. bilemez abi.
  • her aşk bir gün monotona bağlayacağı için, onu görünce içinin pır pır etmesi, bir gülüşü için dünyaları yakman bir gün sona ereceği için belki şanslı olarak bile adlandırılabilir.
  • aşık olmanın güzel bir şey olduğunu zannediyordur hâlâ. midesinde kelebekler uçuşacak, hayat bayram olacak, dünya daha yaşanabilir bir yer olacak...