şükela:  tümü | bugün
 • hayatımda gördüğüm en etkileyici videolardan. afrikalı kabile üyeleri ilk defa bir beyaz insan görüyorlar. yüzlerindeki ifadeler ve davranışları gerçekten inanılmaz.

  [http://www.youtube.com/watch?v=m0z6jjvmnzw http://www.youtube.com/watch?v=m0z6jjvmnzw]

  not: afrikalı değil papua yeni gineli kabileymiş. kabile nerde olduğunu biliyor mu acaba şu an kafamı kurcalayan soru bu.

  edit:
  olacak iş değil bu sıralar bu keşfedilmemiş kabileler çıldırmış olmalı. gün geçmiyor ki bir keşfedilmemiş kabile daha gün yüzüne çıkmasın.

  perdy waquex'in katkılarıyla bir keşfedilmemiş kabile de brezilya'dan ama bu da afrika da değil galiba.

  http://video.ntvmsnbc.com/…mazonda-yeni-kabile.html
 • bundan sonra varsa eski dinlerini bırakıp o adamı tanrı gibi kabul etmeleri muhtemel. sonra gelsin mitler, dereyeyi durdurmalar, dokunana güç vermesi, parmağıyla ateş yakmalar bilmemne. hatta aynaya bile "herkese farklı görünen ruh" gibi anlamlar yükleyebilirler. olmadık şeyler değil bunlar.
 • 30 sn. kadar izledim sonra tamamına bakarım ancak videodaki kabile daha çok güney amerika yerlisi kızılderili kabilesi gibi. (edit: iyice baktım afrikalı vs. gibi pardon)

  daha önce hiç avrupa ve kuzey asya /orta asya tipi görece açık tenli insan görmeyen afrikalı, hintli, amerikan yerlisi, avustronezyalı insan toplulukları ilk başta bu insanları çirkin, korkunç veya hastalıklı gibi algılamış olmalıdır. insanların topluluk olarak güzellik ya da en azından çirkin olmama kriteri kendi görsel özelliklerini en simetrik, biçimli, sağlıklı diri vs. şekilde taşıyan bireylerinin fiziksel özellikleri veya ona mümkün mertebe yakın olanlardır. yabancı olana kitlesel tepki böyledir. ancak bu farklı görünüm sahibi kişi, kişiler, azınlık ya da çoğunluk olarak dokunulmaz bir askeri, politik, bilgi sahipliği üzerinden güçle yerli topluluktan üstün noktada konumlanırsa, bu fiziki farklılık da üstünlüğü simgelemeye başlar. sonra imrenilir. yoksa ucube olarak bilinir.
 • tuhaf bir şekilde aklıma j.c.grange ın ölü ruhlar ormanı adlı kitabını getirmiş olan kabile. kitabı okuyanlar mekan ve insanlardan neyi kast ettiğimi anlayacaklardır.daha fazlası spoil olur. kabilenin şaşkınlığı da gerçekten düşündürücü.
 • yerlilerin tenis giysili elemana bakislari turkiye'de bakkala vs.ye gidip 'merhaba!' diyince, ya da yolda tanimadigim birine 'iyi aksamlar' felan diyince karsi tarafin bana bakisina benziyor.
 • duyumlara göre rap'in en saf halini yapıyorlarmış.

  (bkz: el değmemiş doğal köy rapi)
 • ama'nın kabilesinden daha şanslı bir kabiledir.

  ama kim mi? türk hava yolları'nın gerçek anlamda afrika temsilcisidir. sportif ve reklama yatkın bir kişiliği ve cin gibi bir menejeri olsaydı birinci sınıfı çoktan garantilerdi. olmadığı için bir çift bagaj fişine layık görüldü.
 • beyaz insanı gördüğü an aslında bi çeşit yeniden bir araya gelme anı olan kabile.

  zira o beyaz insan milyonlarca yıl önce afrikadan çıkıp uzaklara giden yerlilerin torunlarıdır. evine geri dönmüştür sadece.
 • video 1976 yılına ait. herhalde şu anda abd'nin kendilerine getirdiği demokrasi ve medeniyet şöleniyle mc donald'stan hamburgerlerini yiyip starbucks'tan kahvelerini içen, converse giyen ve ipad kullanan, obez insanlar haline gelmişlerdir. keşke o beyaz adamı hiç görmeselerdi. eminim hayatları çok daha güzel olacaktı. biz gördük, tünelin ucu bombok bir yere çıktı.
 • muhtesem bir olay. aslinda durum sadece beyaz insan gormek degil, medeniyetten tamamen uzak olmak. kovayi nasil inceledigine bakildiginda insan cok sasiriyor gercekten. ayrica ses kaydini dinlediginde verdigi tepkiler harika.