• türkiye'de öğretmen olarak gerçekleştirebileceğiniz şey.
    önce herhangi bir puanla herhangi bir üniversitede okunur ve akabinde kpss ile atanıp bir eliniz yağda bir eliniz balda geçinebilirsiniz.
    edit: bazıları: "sen de kazanıp yapsaydın o zaman." "kedi uzanamadığı ciğere mundar der." falan demişler, mesajlarda yardırmışlar. bunun için cevap verme ihtiyacı duydum.
    arkadaşlar; birinci olarak, ben de yapsam bile, yani atanıp öğretmen olup bu şekilde para kazansam bile bu, durumun etik olmadığı gerçeğini değiştirmezdi.
    ikincisi, tm'de 5bin sıralama yaparak istediğim bir üniversitede istediğim bölümde okudum yoksa öğretmenliği kazanmaya kapasitem olmadığı için değil.
    sezarın hakkı sezara editi: işini layıkıyla yapan, bu dönemde bile online veya telefonla öğrencileriyle her gün iletişim kurup ilgilenen %0,001 lik kesimi(varsa) tenzih ediyorum.
  • 5000 liramı?? meslek liselerinde ki öğretmenler maaşlarından fazla ekders alıyorlar siz bakmayın onların aldığımız ekders 300 500 lira bile degil dediklerine taşrada ki öğretmenlerin hiç almıyorum diyeni 1000 liradan fazla ekders alıyor.. şimdi seminer olmasın diyen öğretmenlere haftasonu kursları devam edecek üstüne ücretleriniz bu dönemde 2 ile çarpılıp ödenecek deseniz bu seferde okullar değil ama kurslar açılsın diye hashtag açarlar.

beklenen edit: evet beklediğim gibi kendini öğretmen sanan ama kerametleri kendilerinden menkul küfür hazneleri bir hayli geniş olan öğretmenlerimiz(?) akın akın küfürlerini sıralamaya devam ediyorlar...yazık gerçekten çok yazık kendi haklarını dahi küfür etmeden savunamayanlar öğretmen olmuş...küfürlerinizi hepinize misli ile iade ediyorum hadsizler..

edit 2: şu saate kadar onlarca mesaj ile küfürler eden zavallılar artık sabrımın sonundasiniz bu edit sonrası gelecek küfür hakaret vb iletiler önce modlara daha sonra yasal yollara havale edilecektir..o vakit kazancimida mesleğimi de öğrenmiş olursunuz üstelik..
  • evet zeka küpü aynen öyle oluyor.
    üniversite sınavında ilk 5 bindeydim ve bölümüm için olup olabilecek en iyi üniversitelerden birinde okudum. sonrasında kpss'ye girdim ve orada da gayet iyi bir puan alarak atandım.

çok canın istiyorsa sana da tavsiye ederim. bu başlığı açan adamın da dünyanın en boş beleş tiplerinden biri olması yüksek ihtimal.

son olarak bugün maaşlar yattı, kudurmaya devam edebilirsin.

ekleme: üslubumuzu eleştiren arkadaşlara tavsiyem ironiden biraz anlasınlar. bu şekilde terbiyesizlik yapana ancak bu şekilde cevap verilir, haberiniz olsun. öğretmen kalitesini kontrol etmek de haddinize değil, herkes işine baksın.

ekleme 2: şu iban paylaşıp bonom vorgomlo mooş oloyorsonoz diyen zeka küpüne de şunu söylemek isterim, biz de vergi veriyoruz, hem de bayağı veriyoruz güzel kardeşim, haberin olsun. kendini bu kadar önemli görme, kafayı üşütürsün.*

ekleme 3: bazı cahil yazarlar görüyorum, 70'le atanıyorsunuz falan demişler. çok ataması olan birkaç branşı örnek verip yalancı durumuna düşüyorsunuz. branşların birçoğu oldukça yüksek puan gerektiriyor. puanı 85'lere dayanan branşlar var. ayrıca son 7 yıldır kpss'de öabt*uygulanıyor. yani burada sallayanlara bakmayın, dünyadan haberleri yok, cahilliklerinde boğulmuşlar. bu alan sınavı hangi branştan öğretmen olacaksınız sadece o branşa ait sorulardan oluşuyor ve kpss puanınızın %50'sine direkt etki ediyor. yani kimse havadan atanmıyor. öğretmenlere ölümüne saldıran bu arkadaşların en büyük başarısı sözlükte yazar olmak.

ekleme 4: bunlara sorsan hiçbiri öğretmen olmak istememiş, hepsinin puanı eğitim fakültelerine fazla fazla yetermiş. ulan o zaman işi gücü bırakıp sabah-akşam neden öğretmenin tatilini, maaşını, şusunu, busunu konuşup saldırıyorsunuz? işinize baksanıza. nasıl bir tezattır bu? yarası olan gocunuyor demek ki.

son ekleme: tekrar söylüyorum, öğretmenlerin şu terbiyesizlere verdiği cevapları, takındığı üslubu eleştirip ahlak dersi vermeye soyunacağınıza keşke bu başlıkları açanları, her gün öğretmenlere hakaret edip itibarsızlaştıranları, çocuklarınızı emanet ettiğiniz insanları her gün yerin dibine sokmak için çaba gösterenleri eleştirip bu tiplere tepki gösterebilseniz. ama riyakarsınız, samimi değilsiniz.

yalancılara özel ekleme: #111628459 bakın bu entryi iyi okuyun. alenen yalan, dolan, manipülasyon yapan bir trol kendisi. hangi öğretmen 5600 tl alıyor diye sorduğunuzda size link atan, 1.kademe alıyor sen de 1.kademe olsaydın diyen bir cahil. o en üst limitten maaşı eş, çocuk yardımı alan, uzman öğretmen olan, 25-30 yıllık öğretmen alıyor. o dediğin maaşı alan tüm öğretmenler içerisinde %1 bile değildir, sanki öğretmenlerin geneli alıyormuş gibi utanmadan yazmış terbiyesiz. adam öğretmen değil, bana maaşımı anlatıyor. ek ders konusu da yalan. pandemi dönemi başladıktan kısa bir süre sonra ek ders düzenlemesi yapıldı. sadece maaş karşılığı girilen 15 saatin üzerindeki dersler ek ders olarak verildi. 30 saat dersi olan bir öğretmen 15 saat + hazır planlamadan da 3 saat, toplam 18 saat haftalık ek ders aldı. bu ayda 72 saat yapar. temmuz zammı öncesine göre hesap etmeniz gerekiyor ve bu da en fazla 1200-1300 tl ek ders yapar. yalanlarınızda boğulun diyorum, pes. 2500 tl ek ders yazmış utanmaz.
  • madem o kadar kolay sizde yapın elinizden tutan mı var ? okumanın da öğretmen olmanın da bir yaşı yoktu benim bildiğim .
  • değil mi ama?
    hele o kpss nasıl kolay bir sınav
    adını soyadını yazsan geçiyorsun
  • e adama demezler mi : sen de sikko bi puan al sikko bi üniversiteyi bitir de atan, sen de yatarak 5000 lira al. kim tutuyor seni sikko ?
  • valla bana haftanın 5 günü sabah 9 akşam 4 arası bu binada bulunmak dışında başka hiçbir şey yapmayacaksın deseler, yine 5000 az.
    sırf uyanıp istenilen yere gitmem için bile az. bedeninizi, sağlığınızı, zamanınızı, psikolojinizi ne kadar değersiz görüyorsunuz aq.
  • sene 12 ay yatıp 24.000 tl'yi alan milletvekillerinin yanında hiçbirşeydir.
  • başlığı açan geri zekalının sikko puan dediği "ilk 1000", sikko üniversite dediği "sayılı üniversitelerden", kpss puanı diyerek küçümsediği de "85 puan" ve üstüdür.

ilk olarak cesaretin varsa öss puanını, üniversiteni, bölümünü açıkla da öğretmenler içinden geçsin. ikinci olarak çok kıskanıyorsan sen de öğretmen olsaydın.
  • fakirin fakire yaptığını kimse yapmıyor cidden. öğretmen olsam sizi yetiştiren meslektailarımdan utanırdım.
    olmayan kazanmadır.
hesabın var mı? giriş yap