3 entry daha
  • kaç tane ateist tanıyorsunuz da böyle genelleme yapıyorsunuz acaba? saçma, mesnetsiz aklına geleni buraya yazan tipler türedi son zamanlarda. ateizmin çocuk sahibi olmaya engel bir görüşümü var bilmediğimiz? ateist olmak için evrim teorisini bile öğrenmenize gerek yok. ortalama bir zeka ve sorgulayıcı bir gözle hangi mitolojiye inanıyorsanız onun kitabını veya öğretisini okuyun yeter. sizde biliyorsunuz kaldırıldığınızı ama bunca yıllık aldatılmayı kabullenemiyorsunuz.
  • tez sahibinin sosyal çevresinin çok dar olduğunu gösteren tez. o kadar çok ki çocuk sahibi olan ateist. hem çocuk sahibi olup olmamakla ateizm arasında bir bağ da kurulamaz. ateistlerin anarşistlerle karıştırılmasından ileri geliyor bu. her anarşist ateist olabilir ama her ateist anarşist değildir.
  • çocukları için özveri ile mücadele eden ateist görmedim hiç.
    gerçi zaten onlarda evlat diyor. çocuk demiyor. sanırım evlat sahibi olmakla çocuk sahibi olmak farklı şeyler. cehaletimden dolayı siz çok bilginlerden şimdiden özür diliyorum.
  • belli bi kesim hakkında genelleme yapabilmek için o kesimi biraz da olsa tanımak bilmek lazım. akraba hariç neredeyse bütün çevrem ateist/agnostik. çoğu da gayet çoluklu çocuklu insanlar. tespit kasıcam diye salak salak önermelerde bulunmayın.
  • yeni nesil gümbür gümbür geliyor. seküler neslin seküler çocukları siz emekliyken bu dünyayı yönetenler olacak
  • ben tanıyorum, hadi dağılalım.
  • çocuk sahibi olursam, değiştireceğim gelenek. (böyle bir gelenek yok ya, neyse)

bugün evde temizlik yaparken bir anda aklıma geldi; "acaba çocuk sahibi olunca dinsiz, imansızlık elden gider mi?" diye. sonra, elektrik süpürgesinin sesi eşliğinde 1-2 saniye düşünüp "yok lan, neden gitsin" deyip süpürgeye devam ettim. süpürge önemli...
  • e benim tanıdığım ateist arkadaşlarım çocuklarını hep vermişler mi başkalarına aa.
  • tabi lan manyak mısın, erkek ateistler vazektomi yaptırıyor, kadınlar da rahmini aldırıyor. ateist kabul törenlerinin en önemli ritüellerinden biridir bu. hatta tuttu mu diye bakılır, bir yeni ateist erkek ile kadın herkesin önünde çiftleşir. çocuk olursa, o ritüeldeki herkes islam dinine mensup olup 5 vakit namaza başlar ve diğer ateistler tarafından hacca gönderilirler.

mal mısınız amk? ayrıca biri de "çocuğu için özveride bulunan ateist görmedim" demiş. özveri nedir? hayatını tamamen feda edip, it gibi çalışıp çocuğuma bir şey bırakayım kafası mı? bu gerçekten gerekli bir şey mi? ben niye kendimi başka bir insan rahat etsin diye harcayayım? medeni toplumların hiç birinde böyle bir şey yok. biz, bize her açıdan bağımlı bir varlık yetiştirip, sonra onun üzerinden ego tatmin ediyoruz. "ben çalıştım çabaladım, sen de bana bakacaksın" kafası. bu hastalıklı bir kafa. gelişmiş toplumlarda birey olan her kişi, yeri geldiğinde kimseye güvenmeden kendi hayatını kurar. yetişkin olduğunda kendi hayatını kurmaya başlamalıdır. aksi bizim gibi az gelişmiş toplumlarda mevcuttur. elin çocuğu 16'sında dünyayı gezerken, bizim 40 yaşındaki insanlarımız hala aileleri ile yaşar. çünkü evlenmeden ayrı eve çıkmak, aileyi terk etmektir, ayıptır...
154 entry daha
hesabın var mı? giriş yap