şükela:  tümü | bugün
  • capsler sayesinde zaten izlemiş kadar olduk
  • ara ara izlemiş olduğum için hiç izlememiş sayılmam aslında; ama yıllar sonra şunu fark ediyorum: edebiyatımızdaki aforizma kanserinin başlangıcının bir ucu da buraya dayanıyor. her cümleye anlam atfetme çabası, devamlı derin bir laf söylemeye çalışma... oysa bu dizi klasiklerden monte kristo kontu‘nun başarılı bir uyarlaması, haftalık fragmanlarında oscar wilde şiiri falan okunuyordu. bomboş arabesklikle özdeşleştirilmesi üzüyor.
  • ramiz denen mafya babasının özlü sözlerinin paylaşılması.
    (tuncel kurtize saygım var konu o değil)

maalesef bundan fazlasını bilmiyorum.

bir de bu karakterler nedense hep babacan gösteriliyor,kadınlar çok ahlaklı,adamalar çok delikanlı.
    sonra ülke neden bu halde neden ahlak,kanun yok diye dert yanıyoruz.
  • bir arkadaş sürekli cep telefonundan izliyor, ne zaman ekranına baksam miroğlu ağlıyor oluyor.
  • bir adam var eskiden bi iş yapıyormuş şimdi farklı bi iş yapıyormuş. bir de bir kız var sanırım onu paylaşamıyorlar.
  • skyler abladan daha orospu olduğu konuşulan eyşan, balgamlı boğazıyla yarak kürek sözler söyleyen ramiz dayı, ne bok yediğini bilmediğim kenan imirzalıoğlu ve sanırım kurgusunun losta benzetilip bi ileri bi geri gitmesi gibi bir şeyler.
  • net iyi net kötü olmayan, herkesin iyi veya kötü olabildiği tek türk dizisi. belki de bu yüzden güzel. hiç izlememişken ben de türk dizisi yea derdim sonralari pazartesi değil ezeltesi demeye başladım.
    ezelden beridir dizi cekilmedi bu topraklarda.
  • parça parça youtube'dan izledim. zaten hiçbir türk dizisinin tam bir bölümünü izleyecek sabrım yok. o kadar dayanamıyorum. klasik türk dizisi. abartıldığı kadar bişey yok yani. fakir ve gururlu oğlan var. zenginlik hayalleri kuran bi kız var. kabadayılar var. zaten üçü birleşince al sana türk dizisi.
  • o yılllar baraj şantiyesinde çalışıyordum. aslında dizi izlemek için en uygun şartlara sahiptim ama işte ilk 3-4 bölümü kaçırdım. sonra dedim netten bakayım 3-4 bölüm yetişince tv den devam ederim. dizi final yaptığında hala o 3-4 bölümü izlememiştim şimdide başlayacağımda işte o yeni diziye baslarken o kim bu kim şu kim kısmını sevmiyorum. son dizi hevesimide zamanında behzat ç. yi izleyip tekrarınıda 4-5 kere yaptıktan sonra bitirdim sanırım.