şükela:  tümü | bugün
  • hiç game of thrones izlememiş yazarların, çevrelerinde veya sosyal medyada dönen game of thrones mevzularından anladıkları kadarı ile kafalarında oluşan imajlardır. örneğin, ben hiç izlemedim sayılmam. ilk senesinde 1. sezonu izlemiştim fakat devam edememiştim. sonra onu da unuttum.

capslerden gördüklerim: night king var, zombi voldemort gibin birisi. ama bu yeni çıktı di mi yoktu eskiden. ejderhalar var. seks var. jon snow var, o da harry potter gibin birisi. bir de taht var. bence jon snow voldemort'u öldürecek ve tahtı o kazanacak. benim izlenimim bu yönde.
  • ejderhalar falan, entrikalar, bi tane kız var khaleesi diye.. öyle... bitsin izlicem ama...
  • hakkında spoiler veren insanların dışlandığı, hatta yaralandığı dizi.

ve dizinin yapımcısından oyuncusuna herkes bu durumdan besleniyor.
    benim için got budur.
  • 1 sezon izleyip bu kadar anlayan insanlar izlemesin zaten. telefonun klavyesi noktadan sonra kelime önerdi: "aptallıktan."
  • got gibidir.
  • 1 bölüm izledikten sonra ne saçma ve sıkıcı bir dizi diyip bırakmıştım. bence got popüler kültür etkisiyle izlenen vasatın bir tık üstü dizidir.
  • bak hele" aptallıktan "anlamıyorlarmış diziyi. ben izledim. öylesine izliyorum. çok da ölüp bitmiyorum. görsellik olarak güzel olduğunu düşünüyorum. ama hep bunlar hep "aptallıktan" tabii.

not: hiç izlememiş olsaydım, itici gelirdi bu kadar hakkında kıyamet koparıldığı için. her türlü abartılmış şeyin itici geldiği gibi...
  • aylarca, yıllarca ara veyiorlar, o kadar bekleyemem diye sanırım başlamadım. sözde, bitince izleyeceğim ama çok bölüm birikti belki hiç izlemem.

dizi ile ilgili bildiklerim:
    --- spoiler ---
    ilk bölümde başrol oyuncusu gibi görünen lord eddard stark öldürülüyor. herkes vay anasını nasıl yaparlar bunu diyor. türk dizilerinde ana karakter hiç ölmez bunlar ilk bölümde öldürdüler diyor. ne yazık ki 8. sezon ilk bölümde bu karakter diriliyor. türk dizilerine laf ediliyor mu bilmiyorum...
    john snow diye biri var. yakışıklı diye yutturuluyor. bir sevişme sahnesinde poposu görünmüş, çok seksiymiş. bir de bir sezon finalinde elinde büyüttüğü bir yetim çocuk tarafından öldürülüyor. yüz verme yetime, döner koyar götüne tarzı espriler aylarca yapıldı. neyse ki bir sonraki sezonun ilk bölümünde o da dirildi ya da ölümden kurtarıldı, bir şey oldu.
    sonra bir de arya stark ve khalesi diye hatunlar var.
    cüce var bir tane. sanırım başrollerden. onu tam çözemedim.
    ha bir de sibel kekilli bir ara oynadı bu dizide.
    onu dışında zaten winter is coming geyiğini bilmeyen yoktur sanırım.
    hatırladıklarım şimdilik bu kadar.

edit: lord eddard star dirilmemiş, ekşideki bir troll başlıkmış o. belki de ben şimdi trollendim bilemiyorum.

edit 2: lord eddard stark ilk bölümde değil, birkaç bölüm sonra ölüyormuş. ama ben öyle anlamıştım. başlığın amacı zaten izlemeyenler ne anlıyor falan filan. ben muhabbetlerden bunları anlamıştım. demek ki yanlış anlamışım.
    --- spoiler
  • got da got, got da got. izlemedim ama spoiler'lar sağolsun, survivor seviyesinde biliyorum diyebilirim.
    kalabalık ve hurra modlara karşı gıcık olma huyum var benim. siz hevesinizi alın sonra bakarız. lost daha yeni bitti.
  • sürekli birilerinin bacısının sikildiği dizi gibi geliyor. bir de ara ara birileri ölüp diriliyor galiba. sanırım kabileler arasında da bir liderlik savaşı var ama temel amaç sikişmek gibi.
545 entry daha