şükela:  tümü | bugün
 • yalandır.

  kaldı ki bir feminist güzellik yerine başka şeylere emek harcayabilir, bu da feministliğin verdiği özgürlükten gelir.

  kodamanlara yaranmak için güzel kalmaya çalışmak yerine, kendi işte çalışıp range rover alabilir ne var yani? ki bence 2.si daha kolaydır, en azından gururunu ve onurunu satmamış olursun.

  edit: biri fotoda meme yok demiş, diğeri de çirkin demiş ajdalsd. ergenler bu kadın ashley judd aratır bakarsanız memeli fotoları da mevcut, çirkin lafını size yutturacak fotoları da. tişört giyince çirkin oluyor işte sizin kafanıza gören ondan hep losersınız ondan hep kaybediyorsunuz bu hayatta. çünkü baktığınızın ardını göremiyorsunuz. göremezsiniz de zeka lazım bunun için nitekim.
 • mutlu olmamız için güzel olmaya ihtiyacımız yok. bilakis, güzel olursak mutlu olacağımız illüzyonu yaratan sistemi yıkmaya ihtiyacımız var.
 • (bkz: google)
  (bkz: ara)
  (bkz: feminist celebrities)

  hadi sen gerizekalısın google kullanamıyosun, hiç mi arkadaşın yok yav kullanabilen? o kadar mı yalnızsın? :(
 • kadın erkek eşitliğini savunmakla fiziksel özelliğin arasında ancak sığ bir insan böyle bir bağ kurar. bunu düşünenlere acıyor ve ingilizcesi olmayanlar ya da olduğunu iddia edip dinlediğini anlamayanlar için şunu ekleyip gidiyorum.
 • 1 60 boylu beta ataerkil beyanı,

  feministlerin amacı güzel olmak değil zaten erkeklere güzelliklerini beğendirmemektedir.

  edit 1:bütün ünlüler feministir. yani feminist çirkin demek kadınlar çirkin demekle aynı şey neredeyse.
 • yalandır diye örnek veren arkadaşımıza söylüyorum, o kadın da götüme benziyor afedersin. çirkin yani baya..
 • (bkz: emma watson)
 • bu konu aslında zannedilenin aksine araştırmayı hakkeder.

  öncelikle, holywood ünlülerinin feminizminin arkasında yatan dinamikler farklı. erdemli görünme çabası ve moda olmasıyla ilgili. ünlü olmayıp bu gerici akımı destekleyenlerde de erdemli görünme çabası ve trende uyma eğilimi mevcut. (holywood ünlülerinin "kadın bedeni" üzerinden ünlü olmalarıyla feminizmin çıkış noktaları arasındaki çelişki ayrıca dikkate değer, emma watson örneği için (bkz: #68203374))

  bunların dışında kalan kısım için:
  günümüzde hakim olan feminist dalgayı savunanları gözlemlemek lazım. temelde, hayatta başarısız olmuş veya tatmin olmamış bireylerin (güzellik bu konuda önemli bir parametre olabiliyor) sataşacak, suçlayacak bir günah keçisine ihtiyacı var. bu günah keçisi feminizmin savaş açtığı her şeyi içeriyor, yani mevcut ve bilinen tek düzeni, yani patriyarkiyi, hayatlarında hoşlarına gitmeyen şeylerin yegane sebebi olarak görme kolaycılığındalar (bunu bir ara patriyarki başlığı altında detaylamayı düşünüyorum).

  bu o kadar kolay bir oyun ki, saygı duyulacak bir samimiyet içermiyor. velhasıl, kendiyle yüzleşip eksiklerini tamamlayacağına, mağdur edebiyatı ile gruplara bölerek bir yerlere gelmeye çalışan feministlerin acizliği ve bu acizliğe neden olan motivasyonların incelenmesi sosyolojik anlamda önemli. birkaç parlak örnekten hareketle, feminizm/feminist eleştirilerini (katılın veya katılmayın) sansürleme mantığına karşı çıkmak, her liberal fikirli insanın savunacağı çerçevedir diye düşünürüm.