şükela:  tümü | bugün
  • aşkların en güzeli özellikle karşılıklı ise.

iyi bitmese de insanın başına bela açsa da bunu yaşayabilen insan gerçekten çok şanslıdır. neredeyse herkes aktif bir arayış içinde dışarıda gözleri fıldır fıldır bir o yanda bir bu yanda kesişen kesişene. dışarı çıkmaya üşenen yüklüyor tinder'i ve benzerlerini oradan bulmaya çalışıyor gerçi orada sanki biraz farklı şeyler (zkş) aranıyor.

(bkz: duvara karşı) filminde sonu iyi bitmese de çok güzel işlenmiş bu konu mesela. planlar yapılıyor o olanların arasında hiç yoktur aşk meşk hatta rahatça herkesle çatır çatır düzüşebilmek için evleniliyor vs. sonra bakmakla kalmayıp görmeye başlıyorsun sonra yangınlar.

gerçekten hiç hesapta yokken aşık olmayı isterdim, en çok da sanırım bu filmi ve mesela aşkı memnu (nereden nereye değil mi) izleyince bu istek kabarıyor içimde.
  • kötü bir ilişkiden çıkıp, istediğiniz şeyi ve sizi anlayan biriyle zınk diye denk gelirseniz kaçınılmaz son.
  • hesapta varken aşık olabiliyorsan zaten sıkıntı büyük.

tanım. geçersiz önerme.
  • aşk beklenmedik zamanlarda gelmesiyle bilinir.tadını çıkarmak lazım.
  • hesapta varken aşık olabilen var mıdır ki dedirten başlıktır.

"dur en iyisi ben yarın aşık olayım."
  • ben hiç hesap vermedim aşka.
    soran da olmadı zaten
    aşkın dünyası başka....ben başka...

aşkın kimya olayı olduğunu kavrayabilen insanların neden diye düşünmeyeceği olay. zaten hormonlarınız sizin yerinize düşünüyor gençler, rahat olun siz. birine aşık olmak için tanımak gerektiğine inananlardan değilim ben. bir şey olur, bir söz, bir bakış, bir elektrik yada bir dokunuş.... kendinizi bir anda o insanın çekiminde bulursunuz. üzerinde düşünmeyin derim ben. yaşayın gitsin...
  • aşkın hesabı olmaz keyfine bak dedirten başlık.
  • aşk duygusunun allah belanı versin. aşk dediğin şey planlı programlı değil ki. bir kere aşık oldum. o günden beridir tahtalarımdan biri eksiktir. geçmişe dönüp baktığımda bumuymuş dediğim bir kızdı. hayır kedi erişemediği ete mundar dermiş durumu değil bu durum. yani benim karakterime uygun bir kız değildi. ama gönül bu işte. ota da konuyor boka da. aşk hesapta varken gelmiyor. bir tane hakkım varmış onu da salak bir kızla heba etmişim. yazık bana kıyamam. hesaplamayın bu işleri öyle bir şey yok.
  • -kaptan surak hesaplarıma göre alfa sisteminden geçerken aşık olmanız gerekiyor.
    *live long and prosper canım.
    ya da
    -hesap lütfen!