şükela:  tümü | bugün
  • aslında hiçbir zaman kimsenin ilk tercihi olmayacağını bilmek olacaktı ama olamadı.

başta düşününce biraz koyuyor ama sonradan alışkanlık yaptığı için artık fazla takmıyorsun.

gelmişim şu yaşıma, kimsenin ilk tercihi olmamışım, bu yaştan sonra da zaten olamam diyorsun. alışıyorsun yani.

üzülüyorsun ama alışıyorsun.
  • seçen insanların da en az senin benim kadar boktan insanlar olduğunu unutmamak gerekir. böyle bir kitlede birilerinin herhangi bir konuda ilk tercihi olmak da belki çok matah bir şey değildir.
  • teselli ikramiyesi gibi hissettirir insana kendini. hep bir "hiç olmazsa" başında.
  • fazla tv dizisi mi izledin? ya da sözlükte sazan avı mı bu?
    üzül ve alışmaya devam et.
  • tercih doğru kelime mi bilmiyorum ama en az bir kişi için hayatta öncelik olabiliyorsanız ve o kişi veya kişiler de sizin önceliğinizse hayat güzeldir. zırhınızı çıkarıp dinlenme şansı, kendiniz olma özgürlüğü verir. diğer türlüsü hep yalnızlık, hep bir başınalık, hep güçlü olmak, hep dik durmak, hep mücadele, hep kendine yetememe lüksüne sahip olamama.
  • ben bir kere oldum. 7.5 yılımı verdim sonuç? o şu an başkasıyla evli. aradan yıllar geçti..

ilk tercih olmanın hiç bir önemi yok. önemli olan son olmak, sonsuz olmak.
  • bununla yaşamaya alıştım.ancak ek yerleştirme olmak koyuyor adama.
  • önemli olan ilk tercih olmak değil nitelikli tercih olabilmek. herkes ilk tercihe hukuk fakültesi yazar fakat geneli iibf okur. bu da bu tarzda bişey galiba.
  • tercih yapılan değil,tercih yapan ol.sen bir eşya değilsin.unutma,kimse seni seçecek kadar üstün değil.