şükela:  tümü | bugün
  • araba almak amk.
    herkes uzman, herkes kompetan, herkes mütehassıs, herkes bilirkişi, herkes ehlivukuf.
    -abi 2011 opel corsa düşünüyorum
    uzman 1: aman aman kapına sokma.bizim niyazi abi'nin oğlu aldı.sanayiden çıkamıyor.
    uzman 2: opel iyidir, alman sonuçta, al gitsin.

-abi dizel almayı düşünüyorum. ( çok yol yapacağım çünkü)
    uzman 1: aman sakın alma, bakımları çok pahalı, arabanın her yerinden ses gelir.benzinden şaşma.
    uzman 2: al kardeşim.her benzin alışta vurursun kafana.millet bir depo mazotla 1200 km yapar, sen 600 km de kalırsın.hem eskidendi o yüksek bakım masrafları.

-abi otomatik vites alacağım.
    uzman 1: alma kardeşim.arıza yaptı mı fena girer.hem ne o kadınlar gibi otomatik vitesli araba kullanacan.vites geçişlerini hissetmen lazım.araba kullanmak mı bu? (sanki arabayla sevişiyor herif)
    uzman 2: al kardeşim al.bakma sen o "masraf çıkarır" diyen tiplere.şimdi arabalar sağlam.100.000 km.garanti veriyor herif.şehir içi trafikte rahat edersin.

eeeh eytere bea
    her kafadan ayrı ses.
    araba alacaksanız kimseye sormayın.
    kafanız o derece karışır.
    paranıza ve zevkinize göre seçin bir şey.
    2.el alacaksanız, arabanın kaza kaydı vs. geçmişini sorgulayın ve güvrnilir bir ustaya kontrol ettirin ama.
    0 arabada eğer fabrika kaynaklı bir teknik arıza yoksa,
    olsa da satıcı firma sözlükte rezalet başlığı açılmasını gerektirecek derecede şerefsizlik yapmazsa problem çıkmaz.
    keyifli sürüşler.
    sakın alkollü araç kullanmayın.
  • (bkz: ibadet)
  • nıt: başlığı açan kaçmış, neyse biz devam edelim;

kiminle evleneceğiniz
    kime oy vereceğiniz
    hangi işte çalışacağınız
    hakkınızı aramanız.

bunları kimseye danışmadan yapabiliyorsanız oldunuz demektir.

edit: kaçtı sandım, burdaymış.
  • (bkz: hiçbir şey.)

atalarımız boşuna dememiş bir bilsen de bir bilene danış diye. dinlemeyeceksen bile yine de danış. danışmaktan zarar gelmez. ama şunu da unutma:

çok kişi ile konuş, az kişiye danış, kendin karar ver.
  • yaşamak..
    bildiğin gibi yaşamak..
    garipsemek rahatça..küçümsemek sana garip geleni..
    boyunun ölçüsünü almak sonra..ağlamakla kardeş gülümsemek..
    yürümek mesela..devam etmek..
    pantolon almak..
    pantolon almamak..
    iletişim kurmak..ama buna çalışmamak..
    çalışmadığın yerden gelmesine şaşırmamak..
    mamak türküsünü samsun asfaltının ortasında oturup dinlememek..ezilir insan, böyle salak olunur mu hem?
    uyumak..çok sevsen de..uyumak..
    uyuyunca büyür şeyler..izin almadan uyumak..
    susmak var bir de..içlerinde en değerlisi..böyle bıt bıt konuşmadan susmak..
    ha bir de; kendinle çelişmek..eğlecesi içinde bir kere..
    (uzatabilirim..belki de uzatmalıyım..bilemiyorum..kalbeni kalbeni kalbeni..kalb eni-dar-)
  • antidepresan bırakmak.
  • evli değilseniz ve ciddi bir ilişkiniz yok ise hayatınızla ilgili tüm radikal kararlar ve maddi manevi aksiyonlar
  • bakın, her yerde paylaşılan klişe ve artık bayan bir film repliği var ama işte o hesap; bir şey yapmak istiyorsanız kimseye danışmayın!

neyse, dozunda klişe iyidir:

"bir daha sana kimsenin, bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile! bir hayalin varsa, peşini bırakmamalısın, onu korumalısın. insanlar kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söyler. bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. git ve al. o kadar.“
    the pursuit of happyness
  • üniversite tercihi.hayatımı değiştiren kararı alırken danismadim kimseye. sifremi değiştirdim onlarda sağolsun merak etmedi.bir aksam baba ben zonguldagı kazandim. kayda filan gidicem makine mühendisligi dedim. ufak bir tartışma bir kaç tavsiye kendimi kayıt yaptırırken gördüm. sadece 1 hafta kendisinden 100 lira aldım. şimdi işe girdim hastanede rontgenci olarak. bir yandan okul , bir yandan iş takılıyorum. yaşadığım hayattan keyif alıyorum ondan buradayım. ıstanbulda kalıp şu hayatta dairelerinin kiralarini toplayıp moruk akşam şuraya geçiyoruz locadayiz diyen adamda olabilirdim çok şükür ömrüm boyunca çalışmasam , keyfime para harcasam yine bir bok olmazdı bana. şimdi haftada 54 saat çalışıp asgari ücrete minnet ederken lan şimdi istesem ibizaya gider partilerdim diye düşünmüyor değil insan ama böyle yaşamakta keyifli be bro. onları ileride de yaparım. gençken hayatı öğrenmek lazım.

hayatınızda geleceğinizle ilgili kararları verirken kimseye danışmayın nasıl mutlu olacağınızı düşünüyorsanız yapıştirin gitsin. ben bati karadenizdeki hayatımdan memnunum.
  • size faydadan çok zarar getiren insanları hayatınızdan çıkarmak. (bkz: bahar temizliği)