şükela:  tümü | bugün
  • doğal güzeliğine inanılmaz güveniyor olabileceği gibi ne yaparsa yapsın güzel gözükemeyeceğine inanan bir kadın da olabilir.
  • hollandali kadinlar.
  • doğal görünüşlü kızlardır.
    ya çok çirkin görünürler ya da melek kadar güzel...
    bir kızın palyaço gibi makyaj ile dolaşmasındansa hiç makyaj yapmamasını tercih ederim şahsen.
  • var boyle birsey. ben cok gordum hic makyaj yapmayan ama cok da guzel olan kiz. hatta kaslarina hic dokunmamis olanlar da var aralarinda, o derece yani. tabii dogustan yay gibi kasi olursa kimse almaz. bir de bunlarin arada bir makyaj yapan cesitleri de vardir. iclerinden geldikce, bin bir hevesle aldiklari makyaj malzemelerini benim gibi akillarina estikce kullananlar da vardir. sanmayin butun kizlar boya kupu hayati yasiyor.
  • cevresinin kendisi hakkindaki goru$lerini sallamayan ve bana gore en dogrusunu yapmakta olan kizlardir. kendilerini pek takdir edip, onlerinde saygi ile egilirim.

hatta bana gore dogal hallerinde guzel olup olmadiklarinin bir onemi yoktur. tek onemli olan kizlarin dogal halini koruyabilmelerinin gunumuzde cok zor bir hal almasina kar$in bunu israrla surdurebiliyor olmalaridir.
  • makyaj yapmayan kiz olur mu , yapmayan büyük olasilikla kiz oldugunu hatirlayamayanlardir; ya da makyaj yapmamayi gurur yapmistir..
  • (bkz: o nasil bir özgüvense artik)

edit: bazıları beceremiyorsa eğer, bazıları için de "özgüven sahibi" tanımlamasıi doğru olacaktır kuşkusuz.
  • makyaj yapmamalarının özgüvenle alakası olmayan, yüzünde bi ton boya olduğunda eline yüzüne bulaştıran ve maske takmış hissine kapılan hatunlardır bazıları.
  • insanın makyajsız, doğal halinin de gayet güzel, hatta makyajlı halinden daha güzel olduğunu*ispatlayan kızlardır. tabi ki makyaj yapması gereken kızlar da vardır, o ayrı...