şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce inci sözlük'te gördüğüm başlığın öznesidir. inci de başlığı açan sanırım hocanın bi arkadaşı veya kendisi. yalnız kırk yıllık mühendisim böyle takla görmedim. hayreti mucip.

  https://www.youtube.com/watch?v=bhuzfpghnng
 • gördüğüm en kotu öğretmenlerden biridir
 • matematiğe ve eğitime saygısı olmayan, cahil öğrenciyi kolay kandıracak fakat başarılı yapamayacak kendini öğretmen sanan hoca. bu kendini bilmez gibi insanlar yüzünden yaptığımız işin kalitesi düşüyor. videonun 5-6 dakikasını izledim belli soru tiplerini çözmeden cevaplamanın yollarını vermiş aklınca lakin kendisini takip edecek öğrenciler bilsin ki eğer o soruları çözme kabiliyetiniz yoksa hem o çözümleri unutacaksınız hem de herifçioğulları öyle bir soru soracak ki yaptığın şey yanlış olacak. ösym lan bu kaçın kurası. matematik için başarı arıyorsanız bu tür kalpazanlarla uğraşmayın. önce kendinize sorun "yeterli vaktim ve yeterli hevesim var mı?" diye sonra bunu "gel sana iki saatte şu konuyu öğreteceğim", "nerden geldiğini boşver yöntemi ezberle" gibi cümleler kurmayan bir matematik hocası bulun kendinize.

  (not:matematik öğretmeni)
 • bu hocadan ders alan bi çocuk basit bi köklü sayı sorusundan sonra karıştırıp üstü alta böler bulur ebesininkini. hoca soruyu çözmüyor, bir kaç soru tipini cevaplıyor.
 • öğrenciler testlerde hızlı soru çözelim diye matematiği böyle öğreniyorlarsa eğer vay halimize... ondan sonra bu çocuklar mühendislik fakültesine gelince, hocaları diyorlar ki "bu gelen çocuklar neden matematik bilmiyor??"... bilmez tabii..
 • tam olarak üniversite sınavı matematiği öğretmekte olan hoca. sorgulama aklı kullanma yok ezberle gör yapıştır geç hooop mühendis oldun tebrikler.
 • mühendislik öğrencisiyim, yer yer ders vermişliğim vardır ve bu kıt tecrübemle öğrendiğim bir şey varsa, matematiği böyle uçuk yöntemlerle ve formüllere boğarak öğretmemek gerektiğidir. bu bahsettiği yöntemlerin hepsini biliyorum, kullandım da sınavlarda; ama bütün matematiğin(lise düzeyinde) mantığını çözdükten sonra sırf birkaç saniye tasarruf etmek için kullandım. bu bilgiler en baştan verilemez, verilse de işe yaramaz.

  doğru yöntem her şeyi mantığıyla anlatıp, konular arasında mantıksal bağlantılar kurmaktır. aksi takdirde şunu tepeye uçurayım, buna kafa atayım, sonuçta da benimle sevgili olan kadın sayısı sorunun cevabıdır gibi ucube yöntemler hiçbir şey katmaz insana.
 • 1. soruyu çözme şeklinde bir hata yok gayet normal bir şekilde çözüyor. 2. soruyu çözme şekli ofsayt. 40 yıllık matematik dehasıyım ( yok lan öyle bir şey yalnız kendi çapımda ösym matematiği hakkında iyiyim diyorum) böyle bir soru çözme şekli görmedim.

  herkes bilir ki kurs matematikçilerinden falan matematik öğrenilmez. matematiği biraz okulda biraz kendi içinizden gelerek öğrenirsiniz. bir şeylerin arasında bağıntı kurarak anlarsınız, öğrenirsiniz. ( bağıntı kelimesini kullandım ama fonksiyon ve bağıntıları bazen zerre anlamıyorum.) bu adamın yapmaya çalıştığı şey soru tiplerinde neler yapacağınızı kısaltmış.
 • yöntemin açığını öğrenci yakalıyor, -1 değil -2 olsa nolcek diye soruyor. gene olur diyen hoca sıçıyor ve hemen öbür soruya geçiyor.
 • böyle sisteme böyle hoca. helal olsun dediğim matematik öğretmeni.