şükela:  tümü | bugün
  • üst not: kıskancım evet. alta boş entry döşemeyin en azından.

boşa harcanan zamanın ve paranın göstergesidir.

bakın, ben demiyorum ki gittiğiniz şehrin sokaklarını barlarını gezmeyin. tabi ki gezin, şehri yaşayın! ama müze gezmemek nasıl bir meraksızlıktır, nasıl bir kafasızlıktır anlamıyorum.

"abi tamam da müzenin girişi 25 öroymuş"

ee?? öron yoksa avrupada işin ne çemçük ağızlı? tren garında uyuduğun için hostelden kıstığın parayı git müzeye ver işte!

"hocam gördük işte üçgen cam piramidi, mona lisayı da biliyoruz, hem o müze üç günde gezilmez diyorlar"

bak doğru söyledin, müzesini gezecek üç günün yok ama avrupa turundaydın(!) hani sen? önünde fotoğraf çekip instagrama koyduğunda gelen 150 like, o müzeyi gezdiğinde alacağın hazdan daha fazla demek ki. bunu kabul et o zaman.

dış ülke gördük ufkumuz açıldı demiyor mu bu tipler bir de, insanın kafa atası geliyor.

"abi adamlar aşmış yeaa, geyler kol kola yürüyo, kimse dönüp bakmıyo bizden başka"

bakmazlar tabi. işte adamlar aşmış ama nasıl aşmış? onu anlamak için, kendi ülkende güzelliklere neden olabilmek için o müzeleri gezip öğreneceksin arkadaşım! medeniyet nedir anlayacaksın. bugünlere nasıl gelmişler kavrayacaksın.

(bkz: 10 ülke gezip kendini gezgin ilan etmek)