• - lokman* bak içiyorum bu abuk şeyi ama ölürsem sikerim
    geçmişini ona göre
  • mevsimleri sadece hava durumu haberlerinden takip etmek, sagina soluna dikkat etmeden yürümektir,
    kapinin önündeki yavru kediye, sütü, hep 'yarin' indirmeyi planlamaktir,
    içtigin her sigarayi hep, bu son diyerek söndürmektir,
    yorgunum bugun, o'nu da hafta sonu ararim demektir,
    cantadan eksik edilmeyen bi ajanda taşimaktir,
    geride kalanlari terkedilmiş zannetmektir (oysa ki kafasi çalişan herkes bilir ki asil cekip gidendir terkedilen),
    (ve kacinilmaz olarak) durup dururken, bi sebep yokken ortada cekip gitmektir,
    'sadece alkolluyken arayabilme' cesaretine sahip olmaktir,
    ve hal hatir sormak için telefon etmeyi zayiflik olarak görmektir,
    umutsuzca aska inanmak, daha da kötüsü aski bulabilmek için kalbini parcalarcasina cabalamaktir,
    bi elf oldugunu zannetmektir; kusursuz, sıradışı ve çok güçlü(!)
    ertelemektir hayati durmaksizin,
    ve ''o'' gün geldiginde, hayatina şöyle bir göz atip, hiç bi bok yapamadigini farketmektir...
  • benim için kısıtlı olan zamanı ileride bana fayda sağlayacakmış gibi değerlendirmemi öğütleyen sözdür. ümitsizlikten ve en çok korktuğum şey olan amaçsızlıktan kurtarandır.
  • sağlığı yerinde olan insanların her gün yaptıkları iş. kocaman bir kayıtsızlık.
  • bence cok basarisiz bi dusunce. cunku bir gun gelip olecegimizi kesin biliyoruz, neden sanki bize ozel bi luksmus gibi ben hic olmicem diyerek yasayalim? neden kendimizi kandiralim? bence her an olebilecekmis gibi yasamak daha guzel, cunku boyle dusununce yapmak istedigin hicbiseyi ertelemezsin. korkacak daha az sey olur. ayrica daha da gercekci bi yaklasim olur.
  • her gün yaptigimiz bi sey bu zaten. ne kadar bi gün ölecegimizden eminsek de bunu hayatimiza hic yanistmiyoruz. insan planlarini yaparken ya yarin ölürsem, ya o kadar yasamazsam gibi kaygilarini ise katmiyor. islam inancindaki ölümden sonra gelen sonsuz hayatin nasil gececegini de acikliyor bi durum bi nebze. hayat adim adim, parca parca yasanan bi sürec. insanin sürekli kisa vadeli sorunlari, hedefleri, mesguliyetleri var. en uzun vadeli plani emeklilik icin kenara birakilan para veya alinan bi ev olabilir. onun disinda hayat, önündeki bölümü gecmekle ugrastigin bi arcade oyun gibi
  • bir sincap gibi mesela..
    yani yaşamın disinda ve ötesinde hiçbir sey beklemeden,
    yani, bütün isin gücün yaşamak olacak.**
hesabın var mı? giriş yap