şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: raistlin majere)

pardon ama o demi-god! yani görüldüğü üzere fantastik edebiyat deryasında bile böyle bir insan bulmak zordur.
  • bencil, duyarsız, sevgisiz pisliğin tekidir.
  • hiçbir şeyi umursamayan insandır
  • yalan söyleyen insandır
  • hiç iyi ki'si olmayan da aynı insandır.
  • "keşke anneme bağırmasaydım" gibi gündelik şeylerden çok hayata dair daha genel eylemler-sonuçlar ilişkisinden bahsediliyorsa yapmayıp pişman olacağına yap öyle pişman ol mottosunu güden, içinde ukte dolmaları biriktirmektense o anki sonuçları ne olursa olsun geriye dönüp baktığında yüzünde bir tebessüm ile "iyi ki yapmışım" diyebilen insan da olabilir pekala.

iyidir kötüdür, o başka bir rakı masası diyalogları konusudur.
  • yaşananları kabul etmiş insandır. başıma çok defa belalar açtım, herkes gibi acılardan geçtim, yaşadım, yaşattım. ağladım. ağlattım da. tam bir gerizekalı, hayvan olduğum/gibi davrandığım zamanlar oldu. insanları üzdüm. sonra çok üzüldüm. özürler diledim, geri adım atmadığım anlar da oldu. şimdi geriye dönüp baktım. "var mı kızım pişmanlığın?" dedim. "keşke şunu yapmasaydım." dediğim tek bir şey yok. çünkü tüm aptallıklarımla ben büyümüşüm be sözlük. şimdi de hata yapmaktan korkmuyorum. muhtemelen her şeyi batırmaya devam edeceğim. iyi ki de edeceğim.
  • mümkün olduğu kadar evrensel doğrular yönünde yaşamını sürdürmeye çalışıp iyi insan olmaya çalışandır.
    ve tek dileği yanlış insanlarla karşılaşmamaktır.
  • suçu hep başkasına atıyordur.

mesela ben.

''ben aslında yapardım da, zamanı değildi zamanı...''
    ''ben aslında yapardım da, o hak etmedi.''
    ''ben öyle demezdim de, o çok zorladı.''
    ''ben öyle yapmazdım da, durum onu gerektirdi.''
    ''ben aslında giderdim de, hava bozuktu.''
    ''aslında ben o derse çalışırdım da, maç vardı.''
    ''aslında bir saat erken kalkıp yetişirdim ama saat çalmadı.''
    '' ben aslında o maça oynamazdım ama ibne iddaa çok güzel oran verdi.''

şaka lan şaka, bir sürü pişmanlığım var.
    ama suçu hep başkasına atıyorum, bu doğru.
    oh, mis...

pişman mıyım?
    benim hatam değil ki...