şükela:  tümü | bugün
  • şu hayatta imrendiğim, özendiğim, yerinde olmak istediğim, taptığım tek insan. herhalde 10'lu yaşlarda ya başlıyorsun ya başlamıyorsun. başladıysan yandın bittin mahvoldun, bütün hayatını şekillendiriyor. başlamayan altın gibi bir şeyle yaşıyor.
  • asil duyguların insanıdır...

ayrıca zeki, akıllı, bilinçli ve harika bir insandır.

edit: 30'a kadar içmedim bundan sonra da içmem herhalde diyenlere diyeceğim o ki uzak durun, otlanmayın bile... tütün bağımlılığı yaş farketmeksizin vuruyor insanoğlunu.
  • benim. soruları alayım ?
  • hali hazırda zor nefes alıyordur. sigara kokusundan nefret ediyor da olabilir.
  • 20 yaşına kadar bendim bu. sonra bir yaz günü işte gençler mençler, ortamda bulunan bir sigara, gerisini siz düşünün. şimdi seve seve içiyorum ama.
  • bu kişi benim ve büyük ihtimalle de hiçbir zaman içmeyeceğim çünkü sağlık takıntılıyım.
  • bu adam benim babam. 11 yaşında köyden ayrılıp yatılı okula başlamış, oradan istanbul'a gelmiş üniversiteyi tek başına aile desteği olmadan gündüz çalışıp gece ders notları okuyarak bitirmiş. 23 yaşında aile desteği olmadan evlenmiş, şu anda 49 yaşında ve hayatında hiç sigara içmemiş.
  • kesinlikle ölecektir.
  • içten içe helal olsun dediğim ve desteklediğim insandır, akıllıdır, zekidir, benim gibi salak değildir.
  • ölümü pasif içicilikten olacaktır.

bu dünyada sigara içmemiş bi gövdeye sahip olmakta suç djdjksks