şükela:  tümü | bugün soru sor
  • insanda sık sık zuhur eden istek. bütün kişisel gelişim zırvalarıyla bir hayli haşır neşir olmuş biri olarak; sen varsın diye mutlu olan bir insan bile varsa yerine, sen varolmaktan mutluysan yaşaman lazım derim. eğer yaşamaktan mutlu değilsen kimin veya kimlerin senin varlığınla mutlu olduğunun ne önemi var?
  • -1'imle katıldığım istek.
  • bu isteğin bir adım sonrası kabulleniş ve intihar yöntemi arayışı içerisine giriştir.

intihar hakkının savunucusuyum. herkesin hayatı bal kaymak değil, herkes bal kaymak sever değil.
  • hiç varolmayışı ile, paradoksa sebep olabilecek istektir.
  • depresyondaysanız huzurlu, yaşama sevinciyle doluysanız haksızlığa uğramış biri gibi hissedersiniz bu düşünceyle.
  • var olduğumuza bu kadar emin misiniz? aslında hiç birimiz yokuz sadece kafamızda tasarladığımız hayatı oynuyoruz. çevremizdeki kişiler çevreler ülkeler ismler aklınıza gelen her şey yaşantımızda var olduğunu sandığımız tüm varlıklar onların hepsini kafamzın içinde yaratıyoruz. tüm insanlar ya da adları her neyse birer tüpün içindeler.
    yaşayan ölüyüz hepimiz.
  • yaş geçtikçe daha fazla hissettiğim durum. hiç yaşamamış olmayı gerçekten ister miydim diye ciddi anlamda sorguluyorum evet isterdim. giderek her şey daha kötü bir hal alıyor sevdiklerimiz ölüyor, hastalanıyor, hayatınıza yeni birini almak istemiyorsunuz, bir daha kimse için üzülerek vakit geçirmek istemiyorsunuz. her şey çok çabuk ve çok acı şekilde törpüleniyor. sağlam kalamıyorsunuz. kalsanız zaten böyle bir başlık dikkatinizi çekmiyor.
    bugün doğum günüm, yıllardır tek geçirmedim her zaman arkadaş çevrem çok geniş olmuştur. ama bu sene herkese başka şehirde olduğumu söyleyip kendimi eve kapattım. canım hiç bir şey yapmak istemiyor. bu amaçsızlık ya da motivasyonsuzluk beni bitiriyor. her şey, ne zaman bu kadar anlamsızlaştı? ya da belki de hep anlamsızdı.