şükela:  tümü | bugün
  • evet yoktur çünkü kadınların taciz kriteri taciz eden kişinin tipsizliği ve yoksulluğuyla belirlenir.

çirkin ve yoksul erkeğin “bana gelsene yavru” demesi ile yakışıklı ve zengin erkeğin “bana gelsene yavru” demesi arasında dağlar kadar fark vardır.

zengin ve yakışıklı erkek taciz etmez, teklif eder. aynı teklifi tipsiz ve yoksul yapınca işte o taciz olur.

zengin ve yakışıklı erkek ifşa edilmez; tipsiz ve yoksul erkek ifşa ve linç edilir.
  • yalandır, vardır, bizzat karşılaştım.
    bir kısım haysiyetsiz kadın üzerinden tüm kadınlara yönelik yaptığınız şu genellemelerden bıkkınlık geldi artık. ne derece gerizekalısınız ki hala anlamıyorsunuz ve analiz edemiyorsunuz olayları cidden hayret ediyorum.
  • yanlış tespit.
    bu tespitin doğru sanılmasının tek sebebi önyargılarınızın kaya gibi sert olmasıdır. tacizi, tecavüzü, hırsızlığı, cinayeti sadece fakirlerden ya da çirkinlerden kaynaklanıyor sanıyorsanız vay sizin hâlinize.
    birileri de çıkmış "çinki yikişikli ticiz idinci kidinlirin hişini gidiyir" diyor. tacizin hoş bir tarafı yoktur. muhtemelen sadece toplum standartlarına göre güzel sayılan kadınların taciz edildiğine de inanıyordur bu kafadaki insan. yok böyle bir şey. şu basit algıdan bile çıkamıyorsunuz hâlâ, inanılır gibi değil...
    insanlar evine hırsız girince bile mahremiyetlerine müdahale edildiğini hissedip evden taşınıyorlar. bunun bir de bedeninize olduğunu düşünsenize. ya da boşverin düşünmeyin. beyin ishaliniz mide bulandırıyor.

edit: yazım hatası
  • doğru tespit. eğer kadın zengin ve yakışıklı birinin ona yürümesini ifşa ediyorsa bunun sebebi kadının hedefinin daha büyük olmasıdır.net
  • yakışıklı ve zengin olup kadına tecavüz etmeye çalışan, kadın direnince de öldürenler olduğu için yanlış önermedir.
    (bkz: şule çet cinayeti)
  • fakir ve çirkin bir tacizcinin kamuoyu oluşturma çabasıyla açılmış bir başlıktır. (bkz: yol yapmak)
  • yakışıklı adam nerede nasıl davranması gerektiğini bilir. kimsenin peşinden koşmaz. kendimden biliyorum.
  • fabrikatorun oglu 'oglum oktay' vardi ama yasar usta kesti biletini

edit: yasar usta degil su saticisi riza imis karakterin adi
  • yakışıklı ve zenginin yaptıkları taciz olarak görülmez genelde