şükela:  tümü | bugün
  • bir kaç kez direk uyarı almış gibi hissettim.
  • (bkz: hic)
    (bkz: direk)

(bkz: hiç)
    (bkz: direkt)

edit: yaradan sinyali, yazım kurallarına uymadığın için direkt yollamış olabilir.
  • sen peygamber misin birader?
  • beni yaratan sinyal vermeden dönen sürücü galiba. henüz bir şey yanıp sönmedi.
  • şu direk var ya
  • bazıları direkt alıyor evet.
    (bkz: iskender evrenesoğlu)
  • basliktaki bazi harfler turkce, bazilari degil, hatali kelimeler var.

(bkz: hic)
    (bkz: aldınız mı)

ya ikisinde de ingilizce karakter kullan ya da turkce
  • aldığını söylesen deli derler ama ben rüyada görülebileceğine inanıyorum. rüya dışında direkt görme olayını bilemeyeceğim, hz.muhammet görmüş denir ama rüyada da gitti diyen vardır. hem böyle bir olay olmuşsa da bu kişiyi bağlar ve belki yakın ailesini genelde, çünkü dünyaya allah resulluğu gelmesi bitti daha allah resulu gelmeyecek.. bu arada evet allah'ı gördüğünü söyleyenler var (kendi rüyalarımdan bahsetmeyeceğim) ve özellikle hz.muhammet'i gören daha çok sanırım allah'ı görme yanında ama tam bir istatistik bilemeyeceğim. belki görenler gizli kalmasını istemişlerdir. rüya tabirlerinde bunun yorumu vardır ama kimi rüya tabirleri buna inanmaz, yani allah'ı görmeye inanmaz rüyada. allah'ı görmek cennetlik demektir diyen rüya tabiri vardır ama gene de tabi dünyada aklınızı ve kalbinizi kullanarak yaşamaya devam edin derim çünkü allah'tan her şeyin iyi geçeceğine bir delil değil bence allah'ı rüyada görmek, ama rüyada size ve ne kalbinize ilham olmuşsa veya direkt söz olmuşsa ona uymanızı tavsiye ederim.

rüya dışında direkt görüşme bilmiyorum ama allah'a göre kolaydır ve hiç de duymadım hz.muhammet oalyı ve hz.musa'ya tecelli olması allah'ın dışında. rüya da aslında gerçek hayat gibidir bir açıdan ama akıllı, temiz bir kalp ile rüyayı yorumlamak gerekir. ''gerçek hayat gibidir bir açıdanı'' açayım yani rüyaya uymak gerekir temiz bir kalp ile yorumladıktan sonra uygulamak diyebilirim ama allah bilir, araştırın. benim dayanağım ise allah kuran'da hz.ibrahim'in rüyasına uyduğu için onu övmesi ve ben bunu diğer kullara da bir mesaj olarak, siz de uyun rüyanıza anlamında verdiğinidüşünüyorum şu an. rüyasında uçağın düştüğünü görüp hakkaten o uçağın düştüğü olaylar vardır ve çok benzer olaylar vardır. tabi her rüya da çıkacak diye bir şart yok, yorum çok önemli ve tabi kimi rüyaların şeytani olduğu söylenir. ama nur, allah ve hz.muhammet rüyaları özellikle şeytani değildir denir. allah'a sığınmak lazım tabiki..

yani kusura bakma direkt giremedim konuya, rüyadan gittim ama hiç duymadım direkt dediğim iki peygamber dışında ama rüyada direkt dersen o başka, anlattım zaten. bunu dışında iki peygamber dışında allah'ı gören başka kişiler olmuş olabilir, ben şu an bilmiyorum.

edit(düzen): imla