şükela:  tümü | bugün
  • ulkede milyonlarca insanin icinde bulundugu surrealist aktivite. caba yok, altyapi yok, bilgi desen hic yok. bununla birlikte zengin olma hayali her zaman var. topraga karisip azot oldugunda anlayacak hicbir seye derman olsmadigini. oyle...
  • çok mantıklı bir çaba.
  • daha önce açılmış mıdır böylesi başlık diye arama yapmadan başlık açmanın başka boyutudur.
  • vaktim kıymetli olduğu için, para kazanmaya çalışarak vaktimi boşa harcamak istemiyorum, kısa yoldan bir kaç bazı isteklerimi elde etmek için iddaa, loto, toto bir şeyler tutturup keyfime bakmalıyım.

yoksa bir kobi kurup, ilk başlarda ufak muhasebesini ben yaparken, işlere yetişememeye başladım bir eleman aldım, bir muhasebeci ayarladım, daha fazla büyümek için kredi aldım, krediyi ödemek için daha çok çalıştım, işkolik olmaya başladım kârlılık oranını arttırdım, daha çok kredi notum oldum, yıllık bilançom iyi yönde, bir kaç eleman daha aldım, sonra onlardan birini müdür olarak ayarladım, inovasyon, franchising, kurumsallaşma derken koordinatör, genel müdür, bölümle ilgili müdür, grup şefleri... holdingleştim derken bir de bakmışım benim gençliğimde binemediğim ferrrariye benim çocuğum biniyor. biz ferrariye binerek mi büyüdük, in lan o arabadan aşağı derken, işkolik olup çocuklarıma hiç ilgi göstermediğim için de sevilmeyen bir baba olmuşum. ben çocuğuma oku işin başına sen geçeceksin dedikçe o da benle dikleşmek için gidip "süs bitkileri" diye bölüm okumuş, kendi idealllerinin peşinden gideceğini söylemiş(aile şirketlerinin batma sebebi)... klasik bir senaryo yazdım biliyorum ama para kazanmak amacım değil, ideallerime ulaşmak için araç olduğu için, bedavadan gelse hayır demem lâkin onu kazanmak için de özel bir çaba sarfetmem demekteyim.