şükela:  tümü | bugün
 • karakter sınırlaması nedeniyle olması gereken başlık: "hiçbir chat programının msn messenger kadar tat vermemesi"

  evet bunu kabul edelim. eskiden msn messenger'da daha güzel chat yapardık. daha bir zevkliydi. ifâdeleri, üst kısmına yazılan iletiler, yazı karakterleri, daha bir interaktif oluşu ne bileyim ya daha güzeldi msn messenger.

  hele de beklediğin kişinin online oluşunu gösteren o pencerenin alttan çıkması bile kalbini küt küt attırırdı insanın. (bkz: msn'de onun online oluşunun beklendiği günler)

  şimdi yer gök mesajlaşma programı. evet whatsapp'da güzel fena değil ama msn başkaydı msn.

  edit: icq'yu biliyorum elbette. yeri dolmaz. burada bahsettiğim o çetleşme kolaylığı ve msn'e ait güzelliklerdi. kabul edin ki icq mesajlaşma için hantal kaçıyordu bir de konsept olarak başkalarını bulma, arkadaş edinme gibi özellikleri vardı. msn'in birilerini arama fonksiyonu yoktu.

  edit: ve tabii ne dinliyor özelliğini de unutmayalım. sevgiliden mi ayrıldın? koy sezen'i görsün karşıda. "bunalımlı şarkılar dinliyor bak kötü olmuş çocuk" desin.

  yine msn'e kendi kendime keşfettiğim bir yol vardı. araçlar/kişiler penceresine girdiğinde kişinin üzerinde sağ klik yapardın. eğer "sil" özelliği aktifse kişi seni silmiş anlamına geliyordu.

  msn yıkılınca sanki bir cumhuriyet devrilmiş gibi bir sürü etnik mesajlaşma programları çıktı. birinden çık ötekine gir, kişilik bölünmesi yaşa, yetişeme. ne gıcık bir durumdu şu an.
 • her gün girilen farklı ve cool iletiler, avatara koyulan şekilli sözler, yapılan grup konuşmaları, bir kız ekli olduğunda okulda yüzüne bakmasan bile msn diye bayıla bayıla konuşmalar vs.

  msn başkadır. onu satanın da değiştirenin de amına koyım diyeceğim ama hangimiz, neyimiz değişmiyor ki.
 • msn'den önce popüler olan ilk göz ağrımız icq dururken çok boş bir beyandır.
 • arkadaşlarımızın fotoğraflarını paintte kesip kafalarını msn'de ikon olarak kullandığımız eğlenceli, masum günlerimiz oldu, ne yerini tutabilir ki.
 • yaşlanıp da chat'in tad vermemesi olan durumdur benim fikrimce. chat aynı chattir, hemen hepsi de msn messenger'in yaptığı tüm işleri yapar. geriye tek seçenek kalır: götümüzdeki kıllar pişmaniye olmuş ve güncele ayak uyduramamaktayız.
 • "bu kadar sık titreşim gönderemezsiniz"i özlediğimi fark ettiren tespittir.
 • (bkz: icq)