şükela:  tümü | bugün
 • erkeklerin kendisi için hiçbir anlam ifade etmeyip belki de erkeklerin taktığı milyon tane maske ardındaki gerçek yüzlerini görme şansına erişmek suretiyle onların aslında ne denli işe yaramaz, ne denli çıkarcı, ne denli sahtekar, ne denli ikiyüzlü ve ne denli aşağı varlıklar olduğunun bilincine varmış olup canım gözyaşlarını boşu boşuna heba etmemiş kadındır.

  istisnaları olacaktır. baba için erkek kardeş için. bazen bunlar için bile olmaya da bilir hani. neticede onlarda erkek. her erkek gibi onlarında iğrenç yanları var. her erkeğin var bu iğrenç yanı. kadına yaklaşımları, algılaması, yorumlaması söz konusu iğrenç yanların dik alasıdır. böyleleri için neden ve nasıl ağlansın efenim.

  kadını ağlatan her daim erkektir. bunu farklı yollar ile ve farklı nedenlerle yaparlar. erkeklerin kadınlara reva gördüğü mahkum hayatı karşısında kadın içten içe bilenir erkeğe. ölse umurunda olmaz. bir damla yaş dökülmez gözlerinden. bu denli nefret duygusu ile dolup taşan kadın sade ve sadece güler. erkeklerin acizliğine, güçsüzlüğüne, iş bilmezliğine, düştükleri komik duruma güler, geçer ve gider.

  seven kadın ağlar evet ama bazen sevdiği için değildir, sevdiği tarafından hançerlendiği için. zamanla yaşları kurur gözünün. ağlayamaz olur. bir ihtimalde budur, bu kadına dair. değmez diye düşünmüştür. erkekler için ağlamaya değmez. ağlanınca ne olur, ele ne geçer ki. bu kemirir içi derinden. elde var sıfır.

  sevmeyen, hiç sevmemiş kadında ağlamaz. neden yoktur ki ağlaması için. bir kalp acısı yoktur. kara sevdaya bağlı yürek kanaması yoktur. hasret düşmemiştir sevdiğinden. belli ki bu kadın aşık olmamıştır daha önce aşkı yaşamamıştır. hem yaşasa bile aşkı kendisini ağlatacak bir aşkı ve aşığı ne yapsın efenim.
 • kendi cinsinden hoşlanan kadındır.
  tersi mümkün değil.
 • eksik insandır. ister erkek kadın için; isterse kadın erkek için ağlamamış olsun, eksiktir.
 • eksik ya da güçlü kadın değildir. kendisini ağlatacak erkekle henüz karşılaşmamıştır. umarım da karşılaşmaz.