şükela:  tümü | bugün
 • yok yav o kadar kotuleme degil de yani hayalindeki ortam pek olmayacak ona alismak lazim :))
 • tamamen olmasa da genel olarak doğru tespittir.

  ıçerdekiler dışarı çıkmak, dışardakiler içeri girmek istiyor, öylesine değişik, ilginç bir kurum.
 • bahsi geçen erkeklerin kendileri için yanlış insanlarla evlendiğini gösterir.

  evlilik ilişkide seviye atlamak için gerçekleştirilen bir 'imza atma' seremonisi değil. her şeyin ötesinde arkadaş olduğunuz, ruhsal, mantıksal ve fiziksel olarak birlikte olmaktan keyif aldığınız, hayatı her anlamda paylaştığınız ve bu paylaşıma yaşanılan toplum normlarında kabul görecek şekilde devam etmek istediğiniz insanlarla atacağınız bir adım sadece.

  evliliğin ilişkide bireyleri değiştirdiği doğru. sorumluluklar, kişisel alan kargaşası, aileler diye liste uzayıp gider dış etmenleri göz önüne alırsak. böyle bir durumda şu unutulmamalı bana kalırsa. insan dışarıdan bir etki olmasa dahi, kendi iç dünyasındaki devinimle değişime uğrayan bir varlık. hal böyleyken sorunlar yaşamak, çatışmak kaçınılmaz. ama bu durum bir erkeğe ya da kadına 'evlilik kötü' dedirtiyorsa sıkıntı evlilikten ziyade ilişkinin temelindedir.
 • hiçbir zaman sıkıntılı bir duruma düşmemiş evli erkeklerin beyanlarindan ortaya çıkması muhtemel tespit.insanin kendini kendinden daha fazla düşünen bir varlığın olması insanı neden rahatsız etsinki? ha şu da var tabi,evlendiğin kişi senin hayatını cennete de çevirebilir cehenneme de.
 • seven bir kadın/erkek bulunduğunda denenmesi gereken sosyal sorumluluk ödevi.

  nitekim denemeden bilemeyiz, başkalarının tecrübelerine yaslanıp kararınızı sağlamlaştırmak yerine sizi maddi açıdan fazla yormayacak şekilde bir yuva kurun ve deneyin.

  50'sinde hiç evlenmemiş adam olmak yerine, denemiş adam olursunuz fena mı? üstelik severek evlendiyseniz bir de masraflarınız yüklü değilse ve ilişkinizde uzamışsa bahanelere sığınmadan adım atın. evliliğe ölümün olduğu bi dünyada öcü olarak bakmayın.

  ekşi'de pc karşısında göt büyüten, tüm kızlar rospu yea, çok masraflı, özgürlük kısıtlanıyor, tek düze cinsellik gibi olaylara dayandırıyorsanız şu an ki hayatınız mükemmel olmalı. o zaman bu entry'de ne işiniz var? diyeceğim o ki tüm hayatını başkalarının tecrübeleriyle adlandırmayın, örneklendirmeyin. cesur olun, yakın, yanın. sonucu sizin olsun.

  evliliği denemeden yalnız kovboy triplerinizi bi kenara bırakın derim zira hayat o kadar kısa değil korkmayın.
 • bakın net söylüyorum, bekarlara evlenmeyi tavsiye eden erkek şu fıkradaki kaplumbağadır.

  -----

  derenin birinde yüzlerce kurbağa vrak vrak vrak diye hep bir ağızdan neşeli bir şekilde oynarken yukarıdan bir kartal dalmış ve kurbağalardan birini yakaladığı gibi havalanmış. diğer kurbağalar şok içinde arkadaşını kaybetmenin verdiği üzüntüyle bakakalmışlar.

  ertesi gün yine aynı saatlerde kartal yine gelmiş ve yine bir kurbağa alıp havalanmış. 3. gün, 4. gün derken sürekli bir kurbağa eksiliyormuş dereden.

  kurbağalardan bir tanesinin aklına bir fikir gelmiş;

  - gidelim şu derenin karşısında yaşlı bir kaplumbağa var ona soralım. o yüzyıldır burada yaşıyormuş bir akıl verir bize. (demiş)

  kurbağalar vrak vrak vrak diye zıplayarak kaplumbağaya gidip durumu anlatmışlar. kaplumbağa biraz düşünmüş;

  + bu işin çok kolay bir yolu var
  - nedir nedir nedir
  + aranızdan bir tane gözcü kurbağa seçin o sürekli gökyüzünü kontrol etsin gözetlesin
  - evet evet evet
  + kartalı gördüğünüz an hepiniz birden sımsıkı el ele tutuşun
  - sonra sonra
  + ama sakın bırakmayın tamammı kartalın gücü yetmez o zaman
  - pekala vrak vrak vrak (diyerek dereye dönmüşler)

  ertesi gün aynı saatlerde gözcü kurbağa vıraklayarak kartalın geldiğini haber vermiş. deredeki tüm kurbağalar bir anda sımsıkı el ele tutuşmuşlar. kartal dereye daldığı gibi bir kurbağadan yakalamış ve zincir misali hepsini tutarak yükselmiş. bütün arkadaşları gidince derede gözcü kurbağa zik gibi tek başına kalmış zıplaya zıplaya bir hışımla kaplumbağaya gitmiş;

  - lan şerefsiz kaplumbağa biz de seni bir bok biliyo sanırdık nasıl öğüt verdin lan kimse kalmadı hepsini götürdü kartal
  + ya ne amnkoyayım akşama kadar vırak vırak kafa beyin zikip duruyordunuz. gördünüz mü ebenizin mını.
 • tespit yerindedir maalesef. evli olup da tavsiye eden bir erkeğe henüz ben de denk gelmedim. ama 70 yaşına bekar girip de gençken evlenmeyi salık verenler de oldu.
 • sadece erkekler değil kadınlar da tavsiye etmiyor merak etmeyin.
 • yalan beyanattır efendim. 5 yıllık evliyim, evlenmeyi tavsiye ederim.

  yanlış seçimlerinizin sonuçlarını başka erkekleri etkilemek için kullanmayın arkadaşlar. sorun sizin sorununuz, yüzleşin ya da boşanın.
 • evli arkadaşlarımdan aynı sözleri duymuşluğum var. 30 yaşındayım ve arkadaş çevrem en az 5 yıllık evli adamlardan oluşuyor. evlenme hayatını yaşa diyen mi dersin çok konuşuyorlar kafa ütülüyorlar mı dersin ne ararsan var.
  sorsan evlenmeden önce ne b.k yiyordun diye göbeğini kaşıyıp maç seyreden, okey batak pes ile ömür çürüten arkadaşlar. siz evlenmeyin kardeşim. mutsuz evlilikten yaptığınız çocuklar ile toplumun da psikolojisini bozuyorsunuz.

hesabın var mı? giriş yap