şükela:  tümü | bugün
  • duygusuzluğun insanı taştan kılan donukluğunun içerisinde mahsur kalıp bunu bilinçli ya da bilinçsiz yapmak suretiyle kendisini belki güçlü kılmak adına gözlerini yaş dökmekten men etmiş olan, belki kadına karşı herhangi bir duygusallık beslemiyor olup yapısındaki o inancının sebep olduğu insaniyetlikten ayrı düşme durumundan dolayı karşı cinse dönük bir sevgi, bir merhamet, bir tutku ya da saygı beslemiyor olup her halükarda kendi tercihi olsa da gözyaşlarını bir kadın için dökmemek, bir kısım erkek tarafından yüceleştirilecek ama kadınların çoğunluğu tarafından ise acınası bir varlı olarak tarif edilecek erkektir.

ağlamamak büyüklük değildir ya da insanı üstün kılmaz. bilakis en doğal ve en saf insaniyet göstergesi gözlerden dökülen yaşlardır. samimi olması daha bir önemlidir elbette. göstermelik ya da timsah gözyaşları son derece irrite edici ve yapanı mide bulandırıcı kılacaktır. bu nedenle sahtelikten uzak durup doğallıkta karar kılmakta fayda vardır.

hiçbir kadın için ağlamamış erkek yoktur diyenler çıkacaktır. muhakkak annesi için, kız kardeşi için ağlamıştır erkekler diyen olacaktır. anne veya kardeş öteki kadın değildir. insanın canının ve kanının yarısı olduğu için söz konusu durumdan muaf tutulabilir. ayrıca annesi ve kardeşi için ağlamayan erkekler dahi vardır efenim. bizzat böylesine gözümle şahit olmuşluğum ve akabinde dumurlara uğramışlığım vardır.

bu tür erkek ya da erkekler öncelikle toplumun kendilerine biçtiği rol gereği davranırlar. erkekler ağlamaz gibisinden saçma bir yargının kurbanı olmuştur bu erkekler. ağladıkları vakit doğalarının güçsüz düşeceğini, erkeklik gururlarının zedeleneceğini o kopasıca organlarının işlevsiz kalacağına kanaat getirmişlerdir. yoksa neden insana özgü en hoş saflık göstergelerinden birisi olan ağlama eylemi karşısında çekimser kalsınlar ki ?

birde bu erkek tipi büyük bir olasılıkla sevmemiş ve sevilmemiştir. duygusuz bir odundur. haliyle böylesi yontulmamış bir yaşam formu için insan özgü bir davranışı gerçekleştirmek imkansız gibi bir şeydir. hani karşı tarafı da öyle çok şaşırtmamalıdır. neticede adamın hammaddesi odur dur efenim. odundan da ne yapması beklenirdi, ağlaması mı ?
  • bu kadar giydirmeye ne gerek vardı ki. belki de henüz gözyaşlarının gravitasyona yenik düşmesine değecek bir 44+xx bulamamış erkektir.
  • bir kadın için de ağladım lisede beni sadece arkadaşı olarak gördüğünü söylediği için, sonraki zamanlarda yine uğraşmama rağmen bana lütfen beni anla dediği için.

bir erkek için de ağladım hem de çok kez ormana gidip, gece yatağımda, tuvalette, kimsenin olmadığına ve gelmeyeceğine emin olduğum kapalı odalarda. gey olmadığını ve kendime çok yüklendiğimi söylediği için.

insan aşıkken nasıl kendine yüklenip yüklenmediğini fark edebilir ki, nasıl "beni anla" denilip tamam bitti o zaman diyebilir ki? neden anlaması gereken kişi hep seven kişi oluyor ya da neden sevilen kişi de kendine biraz dert edip bunu yüklenmiyor üstüne? basit değil bunlar, keşke olsa.
  • ya ruh hastasidir ya da en uç ihtimalle (!) anasi - bacisi daha olmemistir. kadin erkek farketmez, insan denen canli yaratik ota da boka da kadina da erkege de aglar. ego kokan bir baslik gibime geldi. erkek adam eşşek gibi aglar.